Dil Seçiniz
Telefon
WhatsApp

Kaliteli Hizmet, Güvenilir Ödeme ve Hızlı Teslimat Güvencesi..

İLETİŞİM

 

1940'LAR KLASİK AMERİKAN TARZINDA SEYAHAT POSTERLERİ, DESTİNASYON MARKASI TARİHİNİN EN İKONİK GÖRSEL ARAÇLARI ARASINDADIR.

 

Bugün otantik bir eski seyahat posteri satın almak size milyonlarca dolara mal olabilir. Ancak, müzelerde müzayede rekorları kırmadan veya duvarlara süs olarak asılmadan önce, bu tür illüstrasyonlar hava yolculuğunu teşvik etmek için kullanılıyordu; insanların yeni maceralar aramak için denizaşırı uçma konusunda hala şüpheci olduğu bir zamanda.

28 Haziran 1939'da Pan American, New York, ABD ve Marsilya, Fransa arasında dünyanın ilk transatlantik yolcu servisini açarak bildiğimiz gibi uluslararası seyahati başlattı. Ve 1952'de, British Overseas Airways Corporation, Londra'dan Johannesburg'a ilk ticari jeti piyasaya sürdü ve uluslararası seyahati hayal edildiğinden çok daha erişilebilir hale getirdi. Ticari jet çağının şafağı, destinasyon markalaşmasının temelini attı. Pan American'ın mavi küre logosu bugün hala on yılların görsel bir simgesi olarak kabul edilmektedir.

'Seyahatin Altın Çağı' olarak kabul edilen 1950'li yıllarda yolcular şık bir şekilde seyahat ederdi; Beş yıldızlı bir otelin tüm lüksleriyle süslenmiş uçuşlarda 'En İyi Pazar' kıyafetlerini giydiler. Uçmak her zamankinden daha hızlı, daha konforlu ve daha popüler hale geliyordu.

Havacılığın bu altın çağı, ikonik görüntüler ve çarpıcı reklamlar için zemin hazırladı. Şirketler, yalnızca hava yolculuğu ile ulaşılabilen meraklı yabancı toprakları betimleyen göz kamaştırıcı, canlı illüstrasyonlar içeren posterler oluşturmak için sanatçıları işe almaya başladı. Yine de, sanatsal değerlerini ancak son zamanlarda takdir edebildik.

Bu dönemde yapılan afişler, dünyanın dört bir yanındaki köklü koleksiyonerler ve seyahat tutkunları tarafından toplanıyor ve aranıyor. Ve sofistike turizm hareketlerinden sorumlu seyahat acenteleri, destinasyonları tanıtırken bu illüstrasyon stilini kullanmaya devam etti.

Bu tasarım yaklaşımına ve Kocaeli'nin değer haritalarının şekillendirdiği çerçeveye dayanarak, afişlerde gösterilmek üzere Kocaeli'deki çeşitli destinasyonları seçtik. Bu eşsiz vintage seyahat posterlerinde seçilen destinasyonların tamamı Emrah Yücel tarafından resmedilmiştir.

Bu illüstrasyonların yer aldığı çeşitli tanıtım malzemeleri Kocaeli mağazalarından alınmayı bekliyor.