Dil Seçiniz
Telefon
WhatsApp

Kaliteli Hizmet, Güvenilir Ödeme ve Hızlı Teslimat Güvencesi..

İLETİŞİM

Yazılım Alanında Takip Edeceğiniz En İyi YouTube Kanalları

Yazılım Alanında Takip Edeceğiniz En İyi YouTube Kanalları

Yazılım öğrenme yolculuğunuzda size eşlik edecek ve güncel olarak içerik üreten YouTube kanalları hangileri?

Yazılım öğrenme yolculuğunuzda Türkçe kaynakların globale oranla oldukça az olduğunu farketmişsinizdir, yazılım öğrenmek için mutlaka belirli bir düzeyde İngilizce bilmek gerekiyor.

Peki yazılım sektöründe hiç mi Türkçe kaynak yok, hiç kimse bu kaynakları Türkçeleştirmiyor mu? Tabiiki de var!
Yazılım ve teknoloji dünyasına dair yeni şeyleri keyifle öğrenmek isteyenler için bu sektörde aktif olarak içerik üreten YouTube kanalları listesi oluşturduk.

İşte yazılım ve programlama öğrenebileceğin, tamamen ücretsiz YouTube Kanalları! ????

Adem İlter
Web geliştirme konusunda oldukça başarılı olan Adem İlter, sektördeki eski teknoloji ve alışkanlıkları yenilerle değiştirmek için YouTube kanalında Türkçe içerikler üretiyor.

⭐Twitter


Murat Yücedağ
İstanbul TeknoPark, Yıldız TeknoPark ve Elazığ TeknoPark’larda bulunan birçok farklı şirkette, alanında lider kıdemli yazılımcılarla beraber projelerde farklı roller üstlenme şansına erişen Murat Yücedağ; C#, SQL, ASP.Net, C ağırlıklı olmak üzere HTML, CSS, Bootstrap, MVC, Entity Framework, DevExpress, .NetCore, gibi teknolojilerle ilgili YouTube’da oldukça faydalı içerikler yayınlıyor.

⭐Twitter


Bilgisayar Kavramları
Şadi Evren ŞEKER tarafından Bilgisayar Bilimleri, Yönetim Bilişim Sistemleri, Bilgisayar Mühendisliği, Veri Madenciliği konularında eğitim videoları üreten YouTube kanalıdır.

⭐Twitter


Doğukan Güven Nomak
Senior Frontend Developer olarak çalışan Doğukan Güven Nomak, tasarımcı ve geliştiricilerle sektör hakkında oldukça değerli konulara değinen videolar yayınlıyor.
⭐Twitter


Çay Kahve İnsan
Yazılımcı, tasarım, girişim ve teknoloji alanlarında birbirinden farklı konular üzerine röportaj içerikleri üreten oldukça başarılı bir YouTube kanalıdır.
⭐Twitter


Selman Kahya
Silikon vadisinde yaşayan ve Uber şirketinde çalışan Selman Kahya, YouTube kanalında kariyer gelişimi, Amerika’da yaşam ve yazılım sektörüne dair videolar yayınlıyor.
⭐Twitter


Emrah Yüksel
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü Software Consultant olarak çalışan Emrah Yüksel, PHP dünyasına özgü içerikleriyle oldukça dikkat çekiyor. Bunun yanısıra YouTube kanalında dijital dünyaya yönelik içerikler üretmeye devam ediyor.

⭐Twitter


Eser Özvataf
Setur’da yazılım yöneticisi olarak çalışan olan Eser Özvataf, JavaScript ve yazılım dünyasına dair çok değerli işler yapıyor.

Özellikle Twitch üzerinden gerçekleştirdiği canlı yayınlar ile JavaScript kütüphanelerinin nasıl kullanıldığından temiz kod’un nasıl yazılması gerektiğine kadar birçok konuyu derinlemesine ele alıyor.
YouTube kanalından konuk olduğu yayınlara ve Twitch yayınlarına erişebilirsiniz.

⭐Twitter


Armağan Amcalar
Coyotiv UG’de Founder & Managing Director olarak çalışan Armağan Amcalar, milyonlarca insanın hala her gün kullandığı birkaç yenilikçi ürünün geliştirilmesine öncülük etmiştir.
Mühendislik ve girişimcilik üzerine çeşitli ödüllerinin olmasının yanı sıra YouTube kanalında paylaştığı yazılım hakkında ilgi çekici yayınları ile yazılımcılar için oldukça değerli içerikler paylaşıyor.

⭐Twitter


Daron Yöndem
Deveload yazılım şirketinin kurucusu olan Daron Yöndem, ASP.NET alanında aldığı MVP ünvanını son üç yıldır Silverlight alanında devam ettirmektedir.

Microsoft TechEd, PDC, DevReach, Microsoft DevDays gibi uluslararası konferanslarda konuşmacı olan Daron Yöndem INETA (International .NET Association) Orta-Doğu Afrika Bölge Başkanlığı görevini sürdürürerek 262.000’i aşkın üyesi olan 58 sosyal topluluğa destek vermektedir.