Dil Seçiniz
Telefon
WhatsApp

Kaliteli Hizmet, Güvenilir Ödeme ve Hızlı Teslimat Güvencesi..

İLETİŞİM

Web Tasarımı

Web Tasarımı

Web tasarımı internette gösterilen web sitelerinin tasarımını ifade eder.14 Kasım 2019Web tasarımı internette gösterilen web sitelerinin tasarımını ifade eder. Genellikle kullanıcı deneyimini ifade eder. Web tasarımı, masaüstü tarayıcılar için web siteleri tasarlamaya odaklanmış; bununla birlikte tablet tarayıcıları giderek daha önemli hale gelmiştir.
Bir web tasarımcısı görünüm, düzen ve bazı durumlarda bir web sitesinin içeriği üzerinde çalışır. Örneğin görünüm, kullanılan renkler, yazı tipi ve görüntülerle ilgilidir. Düzen, bilgilerin nasıl yapılandırıldığını ve kategorilere ayrıldığını gösterir. İyi bir web tasarımının kullanımı kolaydır, estetik açıdan hoştur ve web sitesinin kullanıcı grubuna ve markasına uyar. Pek çok web sayfası basitliğe odaklanarak tasarlanmıştır, böylece hiçbir yabancı bilgi ve işlevsellik ortaya çıkmaz. Bir web tasarımcısının çıktısının temel taşı, hedef kitleyi kazanan ve destekleyen, mümkün olduğunca fazla potansiyel puanı kaldıran bir sitedir.
Hem masaüstü hem de mobil cihazlarda iyi çalışan web sitelerini tasarlamak için en yaygın yöntemlerden ikisi duyarlı ve uyarlanabilir tasarımdır. Duyarlı tasarımda, içerik ekran boyutuna bağlı olarak dinamik olarak hareket eder; uyarlamalı tasarımda, web sitesi içeriği, genel ekran boyutlarıyla eşleşen düzen boyutlarında sabitlenir. Cihazlar arasında mümkün olduğunca tutarlı bir düzenin korunması, kullanıcının güvenini ve katılımını sağlamak için çok önemlidir. Duyarlı tasarım bu konuda zorluklar ortaya koyabileceğinden, tasarımcıların çalışmalarının nasıl görüneceğinin kontrolünden vazgeçme konusunda dikkatli olmalıdırlar. İçerikten de sorumlularsa, beceri setlerini genişletmeleri gerekebilirken, bitmiş ürünün tam kontrolü avantajına sahip olacaklardır.
Web sitenizle ilgili her şey içerik, görünme şekli ve çalışma şekli dahil web sitesi tasarımı tarafından belirlenir. Web tasarımı, sayfa düzenini, renkleri, metin stillerini, yapısını, grafiklerini, resimlerini ve sitenizi ziyaret edenlere sayfalar sunan etkileşimli özelliklerin kullanımını belirleyen bir elektronik dosya koleksiyonu kavramsallaştırma, planlama ve oluşturma işlemidir. Profesyonel Web tasarımı, işletmenizin çevrimiçi olarak güvenilir görünmesini sağlar.Bir web sitesi oluşturmaya hazır olduğunuzda, birkaç seçeneğiniz vardır. Html’i buna örnek verebiliriz.
HTML nedir ?

Web sayfalarının hazırlanması için kullanılan bir sistemdir. HTML bir programlama dili değildir. Sadece bilgisayarlarımızda kullandığımız Web sitelerini hazırlarken kullanırız. Web sayfasına dönüştürmek için kullandığımız kodlar; chrome, Firefox ve internet explorer gibi tarayıcılardır.HTML, Hyper Text Markup Language'in kısaltmasıdır. HTML çeşitli anlamlara gelen kodlamalar (tag) ve düz metinden oluşur. Bu kodla yazılmış dosyaların uzantıları genellikle html ya da htm'dir. HTML, en basit yolla bir not defteri ile yazılabilir.
HTML’nin Hizmetleri Nelerdir?

Görsel, yazı, videoların Web sayfalarına konumlandırılmasını sağlamaktadır. Hazırlanan bu içeriklerin doğru şekilde internet sitelerinde görüntülenmesine olanak verir. Arama motorlarına baktığımızda Web siteleri hakkında bilgi vermektedir. Bu sistemin en büyük kolaylığı, kodları yazmak için program yüklemek zorunda kalmayız. Wordpad, not defteri, word gibi metin editörü HTML sayfaları için yeterlidir. Kodları yazarken bunu daha kolay hale getirmek için dreamwear, sublime text ve notepad araçlarını kullanabiliriz. Ve bu kodlar yazıldıktan sonra; htm, xhtml, html şeklinde tarayıcıların anlayacağı şekilde kaydedilmesi gerekmektedir.
HTML Yazarken Nelere Dikkat Edilmelidir?
Tag birimine dikkat edilmelidir;
Açılan etiketler kapatılmalıdır. Etiketler / işareti ile kapatılır. Unutmamak gerekir ki, HTML kodları Türkçe karakter yer almaz. Etiketler yazılırken küçük ya da büyük Harf tercih edilir. Fakat genelde küçük harfler tercih edilir.
HTML’de Bağlantı Nasıl Oluşturulur ?
Açık bir ifade kullanmak gerekirse, gezinti işlemlerinin temelini oluşturmaya HTML bağlantı hazırlama diyebiliriz. Web sayfası da bir çok alt başlık menüden oluşmaktadır. Bu durum için, HTML kodları bir bağlantı oluşturur.
HTML SEO İlişkisi Nedir?
HTML seo ilişkisini detaylı olarak incelediğimiz Zaman bacı küçük mühendislik farkları görebiliriz. Bu sistem ile daha az kod gerektirdiği için, kod dosyasının boyutunu düşürerek site hızında yükselmeye neden olmaktadır. Bu olumlu gelişme elbette seo ya faydalı olacaktır. Bu düzenle HTML sitenin daha düzenli taranmasını sağladığı için de google botların vazgeçilmezidir. Bu duruma örnek verecek olursak, “article” etiketi ile ulaşmak istediğiniz seo anahtar keşimesini girebilir ve bununla iyi çalışmalar yapabiliriz. Bunun sağladığı avantaj semantik index oranında hızı artırmaktır. HTML Seo yazılım alanında etiket ve kodlama değişikliklerinde en önemli faktör olduğunu vurgulayabiliriz. Buna sahip değilseniz seo da geri planda kalmış olacaksınız.