Dil Seçiniz
Telefon
WhatsApp

Kaliteli Hizmet, Güvenilir Ödeme ve Hızlı Teslimat Güvencesi..

İLETİŞİM

Web Tasarım Programları

Web Tasarım Programları

Web tasarım çalışmalarını kolaylaştırmak üzere geliştirilen programlar ve bu porgramlara bağlı web tasarım araçları sizlerin internet site yaparken işlerinizi kolaylaştırma açısından önemlidir. Bu programların kısaca özelliklerini ve amaçlarını tanıtalım.

 

Adobebu konuda ileri seviyede web tasarım programlarına öncülük edecek programlar piyasaya çıkarttı. Görsel olarak güzel bir site hazırlamanız web tasarım kriterlerine uygun olarak sitenizi kodlamanız ve daha birçok iyileştirme için sizlere yardımcı web tasarım programları sunuyor.

 

Bu web tasarım programları ;

 

Adobe Photoshop
Bu program sadece web tasarım alanında deil birçok resim ve çizim işleriyle uğraşan insanlar tarafından kullanılan bir programdır.Photoshop grafik ve fotoğraflarınızı isteğinize göre düzenlemenizi sağlayan programdır. Dünyaca tanınan bu web tasarım programı isteğinize göre çizim yapıp web sitenize dilediğiniz çizgileri katmanıza’da yardımcı olur.

 

Photoshop kullanmamızın bize kattığı faydalardan bazıları ise internet dünyasında reklamlar,tanıtımlar,siteler duyurular ve daha birçok temeli tasarım ve dizayn’a bağlı planlar ve projeler hazırlanmaktadır. Burda bizim amacımız insanların dikkatini en etkili şekilde kendimize nasıl çekebiliriz olmalıdır. Bu da bizim web sitelerimizde insanlarla kurduğumuz görsel iletişimi ön plana çıkararak onlara web sitemizdeki ürünlerimizi içeriğimizi en etkili şekilde sunmamızı sağlar. Örneğin bir banner tasarımı yaparken photoshop bize çok çeşitli imkanlar sunar güzel ve dikkat çekiçi bir banner insanların ilgisini artıracaktır.

 

Adobe Dreamweaver
Web sayfaları çoğunlukla html kodlama yöntemiyle oluşturulur.Herhangi bir web sayfasına bakılınca anlayamacapınız kodlar gözükür bu kodlar normal bir metin belgesi ile de yazılabilir bu çok zor ve karmaşık olur. Dreamweaver bize bu konuda çok yardımcı oluyor.

 

Bu dreamweaver html editörü web tasarım yaparken görsel olarak kodlarımızı kolayca ekleyip web sitemizi oluşturmasını sağlar.Bu görsel eklemeler sonucunda ise web tasarım programı olan dreamweaver bu görselleri arka planda bize html döküman halinde sunar. Web tasarım programı olarak kullanılan kodlamada bize kolaylıklar sağlayan dreamweaver en basitinden profesyoneline kadar bir çok kişinin kullandığı web programlama aracıdır.

 

Adobe Flash
Bu web tasarım programı ile animasyonlu haraketli web siteleri yapmanız mümkün. Buna bağlı olarak mevcut bulunan web sitelerine küçük flash eklentileri yapabilrisiniz. Bu sitenizi estetik açıdan zengin gösterecektir. Fakat çoğu tarayıcı veya pc lerde flash player eklentisi mevcut olmadığından veya internet erişim hızları çok yüksek hızlarda olmadığından full flash siteler önemini yitirmektedir.