Dil Seçiniz
Telefon
WhatsApp

Kaliteli Hizmet, Güvenilir Ödeme ve Hızlı Teslimat Güvencesi..

İLETİŞİM

Web 3.0 Semantik Web Nedir?

Web 3.0 Semantik Web Nedir?

Web 3.0 içerik kontrolünün yazılımların eline geçtiği bir dünya olarak adlandırılabilir. Birbiriyle iletişim halide olan veritabanı sistemeri saesinde nelerden hoşlandığımızı anlayabiln ve buna göre bizlere çözüm sunan bir Web sistemidir.

 

Türkiye’de ve dünyada internet alanında yaşanan gelişmeler sayesinde Web 3.0 konusu iyiden iyiye irdelenmeye başlandı. Web 3.0, eski hali Web 2.0’ın sanal dünyaya aktardıklarını anlamlandıran bir ‘Yapay Zeka’ olarak adlandırılır hale geldi.

 

Gelecekteki internet 3.0’ın Web 1.0’dan günümüze olan yolculuğu ise daha bir hayranlık uyandırıcı. Önümüzdeki yıllarda ise kimin kim ile tanışık olduğu, nelerden hoşlandığı gibi bilgilere anlam katabilmesi bekleniyor. Kişiselleştirmenin web alanındaki yeri tartışılmaz olduğu gibi tüm mecralarda bu bilgilerin işlenmesine mecburuz.

 

Web 3.0 web tabanlı mobil uygulamalarda da büyük kilometre taşları koyulmasına öncülük etti. Geçmişte bir uygulama bilgisayar üzerinden sadece yazılım kullanılarak yapılır ve webe taşınırdı. Şu anda ise mobil cihazlara ağırlık verilerek her uygulamanın 6 veya 7 çeşit farklı versiyonları yazılmak zorunda.

 

İnternet üzerinde yapılan her hareketi anlamlandıran sistemler geliştirilirken Google Trends gibi analiz sistemleri de bu konuda geri kalmıyor. Modern internet akımının değişimine artık herkes ayak uyduruyor.

 

Küresel internet pazarında çok ciddi bir içerik oluşmuş durumda. Dünyanın tüm bilgisini organize etmek, kullanışlı hale getirebilmek artık mümkün. Web 3.0 ise bu ihtiyaca karşılık verebilmek için doğdu.