Dil Seçiniz
Telefon
WhatsApp

Kaliteli Hizmet, Güvenilir Ödeme ve Hızlı Teslimat Güvencesi..

İLETİŞİM

Verimli E-Posta Kullanımı İçin Önemli Ayarlar

Verimli E-Posta Kullanımı İçin Önemli Ayarlar

1. Gelen Kutunuzda Gerçekten İşe Yaramayacağını Düşündüğünüz Her Şeyi Silin
Gelen kutunuzda ihtiyaç duymadığınız (yapılan ödeme dekontları, geçmiş toplantı bildirimleri, geçmiş indirim fırsatları vb.) ya da daha sonra ihtiyacınız olmayacağını düşündüğünüz tüm e-posta’ları silin.

2. Spam E-posta’ları Spam Olarak İşaretleyin
Sürekli istemediğiniz pazarlama e-posta’ları alıyorsanız ya da abonelikten çıktığınız herhangi bir marka size hala e-posta göndermeye devam ediyorsa, “spam bildir” e tıklayın. Böylece bu markalardan gelen e-posta’lar gelen kutunuza düşmez.

3. Henüz Silmeyi Düşünmediğiniz E-posta’ları Arşivleyin
Bir e-posta’yla artık işiniz bittiyse, ancak ilerleyen zamanlarda ihtiyacınız olup olmayacağından emin değilseniz, e-posta’yı silmek yerine ‘Arşivle’yi tıklayın. Br daha ihtiyacınız olmayacak olsa bile, gelen kutunuzun daha temiz görünmesini sağlar.

4. Gelen Kutunuzda Bir Haftadan Daha Uzun Süre Duran ve Okunmayan E-posta’ları Silin
Bazen daha sonra okurum düşüncesiyle, birçok e-posta’yı okumadan pas geçebiliyoruz. Fakat bu okunmayan e-posta’lar o kadar birikiyor ki, gelen kutunuzda gözle görülür ölçüde yer kaplıyor. Böyle bir durumda, eğer bu e-posta’ları bir hafta içinde okumazsanız, hepsini direkt silin.

5. İstemediğiniz Promosyon E-posta’ları İçin Aboneliğinizi İptal Edin
Gelen kutunuzda gerçekten görmek istediğiniz e-posta bültenlerine abone olun. Düzenli olarak gelen kutunuzda olmasını istemediğiniz bir şeye abone olmanız, sürekli istemediğiniz e-posta’lar almanıza yol açar. Sadece bazı avantajlardan yararlanmak için bir e-posta listesine abone olduysanız, avantajdan yararlandıktan sonra aboneliğinizi iptal edin.

6. Sadece İletmeniz Gereken E-posta’ları Daha Sonra Silin
Bir e-posta’yı başka birine iletmeniz gerekirse, hemen yapın ve e-posta sizin sorumluluğunuz değilse, gelen kutunuzdan silin.

7. Özel Kısayollar ve Hazır Yanıtlar Gibi Özelliklerden Yararlanın
Maksimum e-posta verimliliği için, özel kısayollar ve hazır yanıtlar gibi özelliklerden yararlanın.

8. Tasarruf Etmeye Çalıştığınız Zamandan Daha Fazlasını Harcamayın
E-posta kutunuzu düzenli tutmak için gelen kutunuzu her gün sıfırda tutma saplantısı içine girerek çok fazla zaman ve enerji harcamayın. Unutmayın gelen kutunuzu düzenli tutmanın amacı, işleri daha kolay bulmanızı ve kontrol altında tutmanızı sağlayarak zamandan tasarruf etmenizi sağlamaktır. Tasarruf ettiğinizden daha fazla zaman kaybetmeye başlamayın.

Etkili E-Posta Yönetimi İçin Önemli Ayarlar
E-posta hesabınızı etkili bir şekilde yönetmek, sizi genel olarak daha verimli hale getirir ve asıl işlerinize odaklanmanız için zaman tasarrufu sağlar.

Bugün, zamandan tasarruf etmek isteyen e-posta kullanıcılarının, e-posta hesaplarını daha verimli şekilde kullanmasını sağlayacak bazı özelliklerden bahsedeceğiz.

Önce Gmail ile başlayalım…

Verimli E-Posta Kullanımı İçin Önemli Gmail E-posta Ayarları
Gmail gelen kutunuzu dikkat dağıtıcı değil, daha üretken kullanabilmeniz için birçok özellik sağlar.

Şimdi adım adım bu özellikleri inceleyelim:

1. Gmail E-posta Arşivleme
Yakın gelecekte ihtiyacınız olmayacağını düşündüğünüz e-posta’larınız varsa, bunları arşivleyebilirsiniz. Arşivleme, e-postanızı silmez, ancak gelen kutunuzdan kaldırır.

Bir e-posta seçin ve üstte dosya benzeri simgeyi tıklayın. İşte bu kadar! E-posta’nızı arşivlediniz.


2. Gmail Filtre Ayarları
Gmail gerçekten güçlü bir filtreleme özelliğine sahiptir. E-posta’ları konuya, gönderene, alıcıya, içeriğe ve daha fazlasına göre filtreleyebilir. İletileri filtreledikten sonra, Gmail’e onlarla ne yapacağınızı söyleyebilirsiniz. E-posta’ları etiketleyebilir, öncelik belirleyebilir, e-posta’ların gelen kutunuza gelip gelmeyeceğine karar verebilirsiniz.

Otomatik filtrelemelerle, kriterler ve eylemler belirleyebilirsiniz. Kriterleri karşılayan her e-posta otomatik olarak Gmail tarafından ele alınır.

Tek yapmanız gereken gelişmiş bir arama başlatmaktır. Bunun için arama çubuğunuzun en sağındaki gri oku tıklayın.

Tıkladığınızda, bir açılır menü açılacak.


Bir e-posta adresi yazın ve açılır pencerenin sağ alt kısmındaki “Filtre oluştur” u tıklayın.

Örneğin, ilginizi çekmeyen bir grup bülten e-posta’sı alırsanız, bu adresten gelen tüm e-posta’ları otomatik olarak arşivleyecek bir filtre oluşturabilirsiniz.

Gmail’i düzenlemek için filtreleri kullanabileceğiniz yollar:

Önemli birinden gelen her e-postaya yıldız ekleyin (bankanızı olabilir)
E-postaları belirli bir adresten otomatik olarak iletin
Belirli bir kelimeyi içeren e-postaları arşivleyin
Doğru filtrelerle çok fazla zaman tasarrufu yapabilirsiniz.