Dil Seçiniz
Telefon
WhatsApp

Kaliteli Hizmet, Güvenilir Ödeme ve Hızlı Teslimat Güvencesi..

İLETİŞİM

VDSL Hakkında En Çok Sorulan Sorular

VDSL Hakkında En Çok Sorulan Sorular

VDSL daha hızlı geniş bant performansı sağlayabilir.16 Ekim 2019VDSL / VDSL2 nedir? VDSL veya Çok Yüksek Hızlı Dijital Abone Hattı, İnternet Servis Sağlayıcıların eski bakır hatlar üzerinden hızlı bağlantı sağlamalarına izin verir. VDSL ve VDSL2, ADSL / 2 + ile karşılaştırıldığında yaklaşık 1,5km mesafelere göre daha hızlı geniş bant performansı sağlayabilir.
VDSL, VDSL2'ye göre ne kadar hızlı?
VDSL hızları bakır döngü uzunluklarına ve ağ ortamındaki diğer faktörlere bağlı olarak değişir. Çift-bağ, VDSL hızlarını etkileyen faktörlerden biridir. VDSL, 100 Mbps'lik yukarı ve aşağı akış oranlarını destekleyebilir. VDSL2, VDSL’nin 12 Mhz frekans aralığına kıyasla daha geniştir ayrıca VDSL2 30 MHz frekans aralığını da destekler. Her iki VDSL jenerasyonu belirli mesafelerden sonra hızla bozulmaktadır. 1 km'de, her iki VDSL versiyonu da benzer hızlar sergilemeye başlar. Yaklaşık 1,6 km'de VDSL performansı ADSL2 + ile karşılaştırılabilir hale geliyor.
VDSL2'nin ulaşabileceği en uzak mesafe nedir?
VDSL2 için maksimum menzil yaklaşık 1.200 metredir. VDSL2’nin performansı yaklaşık 1600 metreden sonra ADSL2 + ile karşılaştırılabilir. İkili bağ nedir? VDSL2, bantlamayı arttırmak için iki veya daha fazla bükülmüş bakır çiftinin bağlanma özelliğini destekler. Ancak çift bağlama, bir bakır ağın erişimini genişletme işlevini de yerine getirir. Bir müşterinin modemine bağlanan iki DSL Hattı devresi bağlanabilir. Çift bağlama, bir karayoluna daha fazla şerit eklemek ile karşılaştırılabilir, böylece daha fazla trafiği destekleyebilir.
VDSL2 Vektörü Nedir?
VDSL2 karışma riskini ortadan kaldırmak için vektörlemeyi kullanır. VDSL2, bir ağdaki tüm hatlardan karışma riskini ölçer ve gürültüyü önlemek için anti-faz sinyalleri uygular. VDSL2 vektörü, gürültü engelleyici kulaklıklara benzer şekilde çalışır.
Farklı VDSL2 profillerinin amacı nedir?
VDSL2, farklı bant genişliği frekansları ve alıcı-verici gücünün yanı sıra, değişen maksimum aşağı akış ve yukarı akış verimi ile 8 ayrı “profili” destekler.Farklı dağıtım senaryoları için farklı profiller en uygunudur.Örneğin, profiller 8a-8b ve 12a-12b, Fiber'den Düğüme (FTTN) dağıtımları için idealdir. Profiller 17a, Kabine Elyaf (FTTCAB) için kullanılabilir ve Binaya Elyaf (FTTB), profil 30a'yı kullanabilir. 2 veya daha fazla VDSL2 profilinden oluşan bir kablo demetine sahip olmak, aralıklı senkronizasyon, port durumu hataları ve düşük performans sergileyecektir. 30a profili 30 Mhz'de, 17a profili 17Mhz'de çalışacak. 30a profili, 17a profiline "taşabilir". Broadcom gibi birçok yonga seti üreticisi, bu nedenden dolayı VDSL2 30a'dan uzaklaştı.Tavsiyemiz 30a'yı desteklemeyen modemleriniz varsa, tüm abone arayüzlerini 17a'da senkronize etmeye zorlamak.
VDSL2 / 2 + üniteleri önceki VDSL2 sürümleriyle uyumlu mu?
VDSL2 üniteleri VDSL Üniteleri ile geriye doğru uyumludur. Bir VDSL2 ünitesi uyumlu bir VDSL ünitesine bağlandığında, VDSL2 bant genişliği VDSL’nin maksimum desteklenen 12Mhz frekans aralığına geri döner.