Dil Seçiniz
Telefon
WhatsApp

Kaliteli Hizmet, Güvenilir Ödeme ve Hızlı Teslimat Güvencesi..

İLETİŞİM

Ücretsiz ve reklamsız online müzik dinleme servisi: Aurous

Ücretsiz ve reklamsız online müzik dinleme servisi: Aurous

Soundcloud ve Spotify gibi servislerle öne çıkan, son yıllarda popüler bir hale gelen online müzik dinleme servisleri konusunda kullanıcıların en büyük şikayeti, üyelik modelleriydi. Özellikle Spotify tarafından izlenen agresif reklam politikası, eğer sisteme ücret ödenmiyorsa kullanıcıya 4-5 şarkıda bir reklam dinletiyor, offline müzik dinleme gibi özellikleri sunmuyordu.

 

Bu alandaki eksikliği gören bir girişimci, kullanıcıların reklamsız ve ücret ödemeden, premium üyelik gibi modellere zorlanmadan istediği şarkıyı dinleyebileceği bir sistem geliştirdi. Aurous ismindeki bu uygulama ile, istediğiniz sanatçının istediğini şarkısını hem mobil platformlardan hem de web uygulaması üzerinden rahatlıkla dinleyebiliyorsunuz.

 

Tamamen yasal bir servis
Online ve ücretsiz müzik dinleme servisi dendiğinde birçok kişinin aklına illegal müzik dinleme olanağı sunan spam projeler geliyor olabilir, ancak Aurous böyle bir proje değil. Aurous’un yaklaşık 120 API desteği var ve kullanıcıların istediği müziği dinleyebilmesi adına Youtube başta olmak üzere birçok servisle bağı bulunuyor. Aurous, şimdilerin en popüler müzik dinleme servislerinden olan Spotify’ın bir dönem kullandığı Bittorent protokolünü kullanıyor, şu an için yasal bir problem görünmüyor ancak API ile müzik çekme stratejisi ileride uzmanlara göre telif problemi yaratabilir. Zira bazı şarkılar yayınlanmadan önce internete sızdırılabiliyor, bu da olası Aurous krizlerinden birini yaratabilir.

 

Uygulama yaklaşık bir yıldır geliştiriliyor, şu an içinse Alfa sürümünde. Birkaç ay içerisinde lansmanı yapılabilir, ancak isteyenler alfa sürümünü de indirip müzik keyfine şimdiden merhaba diyebilir. Spotify gibi kullanışlı bir arayüze sahip bir uygulama olan Aurous, belki de reklamsız ve ücretsiz yapısı ile, bu alandaki en büyük rakibinin kan kaybetmesine sebep olabilir, tabii ki ciddi telif problemleri ve bu alanda çözüm ortağı olan Youtube ve Soundcloud gibi servislerle bir sorun yaşanmaz da!