Dil Seçiniz
Telefon
WhatsApp

Kaliteli Hizmet, Güvenilir Ödeme ve Hızlı Teslimat Güvencesi..

İLETİŞİM

Tumblr Nedir, Ne İşe Yarar?

Tumblr Nedir, Ne İşe Yarar?

Tumblr'da blogunuzu kendinizi yansıtabileceğiniz bir temayla özelleştirebilirsiniz.
Tumblr, 2007 yılında David Karp tarafından kurulan bir sosyal ağ ve microblog sitesidir. Tumblr kuruluşundan iki hafta sonra 75 bin kullancıya ulaştı. Tumblr daha sonra 2013 yılında Yahoo! Tarafından 1.1 milyar dolarak satın alındı fakat satın alınmasından memnun kalmayan kullanıcılar imza kampanyası başlatarak 170.000 imza ile kurucusu David Karp’ın CEO olarak kalmasını sağladılar. Tumblr Türkçe de dahil olmak üzere 47 dilde hizmet vermektedir.
Tumblr’a Nasıl Üye Olunur?

Telefonunuza yüklediğiniz tumblr uygulamasında “Hadi başlayalım” yazısına tıklayarak üye olma işlemine başlanır. Kaç yaşındasın, hoşuna giden konular, e posta, parola, kullanıcı adı gibi soruları yanıtladıktan sonra üye olma işleminiz biter. Tarayıcıda da aynı adımlar ile üye olabilirsiniz.
Tumblr Nasıl Kullanılır?

Tumblr’da video, resim, görsel, chat, yazı, link eklemesi ve gif paylaşılabilir. Sayfanızı kendi isteğinize göre şekillendirebilirsiniz. Diğer sosyal medya sitelerinde olduğu gibi aradığınız konuları etiket “#” yardımıyla kolayca ulaşabilirsiniz.Profilinizi Tumblr tarafından sunulan hazır temalarla kullanabilir veya kendinize özel oluşturduğunuz özel temayı satın alarak kullanabilirsiniz. İstediğiniz kullanıcıları takip ederek anasayfanızda onların paylaşımlarına yer verebilirsiniz.Yeniden blogla işaretine tıklayarak kendi profilinizde gözükmesini sağlayabilirsiniz. Beğendiğiniz paylaşımları beğenerek profilinizde beğendiklerim kısmında kolayca ulaşabilirsiniz.
Tumblr Ne İşe Yarar?

Tumblr’ı günümüzde çoğunlukla 18 - 24 yaş aralığındaki kişiler kullanmaktadır. Bu kadar genç kitlenin kullandığı sosyal medya ağı olan Tumblr ne işe yaramaktadır?

•Tumblr internet üzerinden tamamen kişiye özel resim, video, alıntı, gifvb şeyleri paylaşayabileceği bir blog hizmeti sunar.
•Kendinizi yansıtabileceğiniz bir temayla bloğunuzu özelleştirebilirsiniz.
•Kişisel bilgisayarlarınızda bulunan fotoğraf, link, video, ses kayıt, giflerinizi paylaşabileceğiniz bir ortam sunar.
•Kullanıcılar arasındaki iletişimi güçlendirir.
•Konu etiketlerine göre aradığınız konuların bloğuna giderek popüler, en yeni, gif, fotoğraf, metin, video, alıntı, sohbet ve seslerine ulaşabilirsiniz.
Tumblr İstatistiklerine Göre;

2015 yılı sosyal medya istatistiklerinde en çok büyüyen sosyal medya ağı Tumblr olmuştur.
Aktif kullanıcı sayısını %120 arttırarak bu konuda Facebook ve Instagram’ın önüne geçmiştir.
2018 yılında yapılan istatistiklere göre en çok kullanılan 8. Sosyal medya ağı olarak Twitter’ın önüne geçmiştir.
Bloğumuzda Tumblr nedir, nasıl kullanılır, ne işe yarar ve istatistiklerinden bahsettik. Siz de bir Tumblr kullanıcısı olmak, kendinize özel bir bloğunuzun olmasını istiyorsanız yukarıda yazılanları dikkate alarak Tumblr’ın başarılı bir kullanıcısı olabilirsiniz.