Dil Seçiniz
Telefon
WhatsApp

Kaliteli Hizmet, Güvenilir Ödeme ve Hızlı Teslimat Güvencesi..

İLETİŞİM

Sosyal Medya Pazarlamasında Yapay Zekanın Rolü Nedir?

Sosyal Medya Pazarlamasında Yapay Zekanın Rolü Nedir?

Yapay zeka, makinelerin insan davranışlarını taklit etme yeteneğidir. Günümüzde artık yapay zeka teknolojileri dijital pazarlamada aktif olarak kullanılıyor.24 Kasım 2021
Yapay Zeka (AI) Nedir?
Yapay zeka, makinelerin insan davranışlarını taklit etme yeteneğidir. Günümüzde artık yapay zeka teknolojileri dijital pazarlamada aktif olarak kullanılıyor.
Dijital Pazarlama ve Sosyal Medya pazarlamasında Yapay Zeka Nasıl Çalışır?
Hedefli reklamlar: Reklam hedeflemeyi daha doğru yapmak için derin öğrenme sistemlerine dayalıdır.Ürün tavsiyeleri: Geçmişteki satın alma tercihlerine veya ilgi alanlarına dayalı ürünler önermek için kullanılıyor.Sosyal medya hesaplarını izleme: Sosyal medyada bulunan metin verilerini işleyerek, kullanıcı yorumlarında bulunan anahtar kelimelere dayalı olarak bir şirkete veya markaya yönelik duyguları belirlemek için duygu analizi yapar. Ve bunu otomatik olarak gerçekleştirir. Yapay zeka, son zamanlarda popüler olmasına rağmen hayatımızda olmaya devam edecek bir yenilik. Süper güçlerimiz yok ama şu anda fütüristik bilim kurgu gibi bir temeli var esasında. Daha bugünden birçok insan büyük bir başarıyla, pazarlama amaçları için AI teknolojilerini kullanıyorsa gelecekte nelerle karşılaşacağımızı kestirmek pek mümkün değil. Ama sosyal medya ve dijital pazarlamada yapay zeka kullanımı ileride hem yoğun bir rekabet yaratacak hem de daha çok insana ulaşmak daha fazla ürün ve hizmet çeşitliliğini ortaya koyacak.