Dil Seçiniz
Telefon
WhatsApp

Kaliteli Hizmet, Güvenilir Ödeme ve Hızlı Teslimat Güvencesi..

İLETİŞİM

Python Öğrenme Kaynakları: Python Podcastleri

Python Öğrenme Kaynakları: Python Podcastleri

Python podcast ‘i dinlemek, Python öğrenirken güncel kalmak ve işin içinde olmak için en iyi seçenekler arasında.
Python, 90’lı yılların başında Guido Van rossum tarafından geliştirilmeye başlanan bir programlama dilidir. Dünya çapında kullanılan Python; son yıllarda yapay zeka uygulamalarında, doğal dil işleme alanlarında ve veri görselleştirme gibi birçok farklı bilimsel alanda kullanılır duruma gelmiş durumda popülerliği korumaya devam ediyor.

Python topluluklarının akımlarını konu alan, Python hakkında en son gelişmelerden haberdar olmak için Python podcastleri dinlemek harika bir öğrenme kaynağıdır. Podcastler temel öğrenme kaynağınız olmayacak elbette ama kafanızın sürekli Python ile meşgul olmasını sağlayacaktır.

Python’ı keyif alarak öğrenmek istiyorsanız sizin için hazırladığımız en iyi python podcastleri listesine göz atın. ????

The Real Python Podcast
Christopher Bailey tarafından sunulan, röportajlar ve kodlama ipuçları ile sohbet havasında geçen haftalık bir Python podcast’idir.
Python kariyer ipuçları ve yazılım geliştirme konuları dahil olmak üzere çeşitli konuları kapsar.

Python programlama dünyasındaki yeniliklerden haberdar olmak ve daha etkili Python öğrenmek istiyorsanız bu podcast serisine göz atın.


The Python Podcast.__init__
Tobias Macey tarafından yayınlanan podcast serisi, Python ekosistemi ve topluluğu hakkında haftalık podcast yayınlıyor. Teknik alanda ilgi çekici tartışmalara yer veriliyor.

Ayrıca veri mühendisliği konularına da meraklıysanız bu alanda oldukça başarılı podcastler dinleyebilirsiniz.


Test & Code
Yazılım geliştirme süreçlerinde testin önemini konu alan Python podcast serisidir.

Bir şeyleri öğrenirken en etkili şekilde yapmak için bazı bilgileri gözden kaçırıyoruz. Bu podcast, gözden kaçırdığınız noktaları doldurma girişimidir.


Talk Python To Me
Talk Python to Me, Michael Kennedy tarafından Python tutkunları için haftalık olarak yayınlanan bir podcasttir.
Birçok farklı konuyu (örn. MongoDB, AngularJS, DevOps) kapsar.

Python öğrenmeye yeni başladıysanız, uzman kişilerin deneyimlerini dinleyerek Python’a hızlıca adapte olabilirsiniz.
Python ile uzun süredir ilgileniyorsanız, en sevdiğiniz paketler ve yeni çıkan güncel haberlerden ilk siz haberdar olabilirsiniz.


Teaching Python
Kelly Paredes ve Sean Tibor tarafından bilgisayar bilimi, problem çözme, başarısızlıklarla başa çıkma konularını Python programlama dili merceğinden dinleyebileceğiniz en iyi Python podcastleri arasında.


TalentGrid'de kapalı profilini oluştur, belirlediğin kriterlere göre pozisyonlardan haberdar ol.
Yazılımcı Profilini Oluştur
Python Out Loud
İster ilk kez “hello world” yazıyor olun ister deneyimli bir geliştirici, Python programlama dilinde problem çözme becerilerinizi geliştirmek için Python Out Loud’u dinleyebilirsiniz.


Python Bytes
Python Bytes, Michael Kennedy ve Brian Okken tarafından yayınlanan haftalık bir podcast serisidir.
Python hakkında güncel bilgilerinden haberdar olmak istiyorsanız ve Reddit, Twitter gibi haber kaynaklarını araştırmak için zamanınız yoksa, Python Bytes dinleyerek haberdar olabilirsiniz.

Django Chat
DjangoChat, Django Fellow William Vincent ve Carlton Gibson tarafından düzenlenen Django web frameworkü hakkında haftalık 20-40 dakikalık yayınlanan bir podcast serisidir.


Castálio Podcast
Portekizce ve İngilizce yayın yapan bu podcast, tam bir ilham kaynağı!

Bu podcast’in asıl amacı, ilham veren insanlarla ve projelerle tanışmak.
Bu kapsamda Elyézer ve Bruno; teknoloji, yazılım geliştirme, programlama dilleri ve açık kaynak dünyası hakkında bildiklerini aktarıyor.


Profitable Python
Ben McNeill tarafından sunulan Profitable Python, yeni insanlarla tanışmak ve becerilerini geliştirmek isteyen Python geliştiricileri için adanmıştır.