Dil Seçiniz
Telefon
WhatsApp

Kaliteli Hizmet, Güvenilir Ödeme ve Hızlı Teslimat Güvencesi..

İLETİŞİM

PHP Geliştiriciler için Kariyer Yolu Rehberi: Takip Edilmesi Gereken Yazılımcılar

PHP Geliştiriciler için Kariyer Yolu Rehberi: Takip Edilmesi Gereken Yazılımcılar

Web tabanlı ve nesne yönelimli bir programlama dili olan PHP, geniş bir kitle tarafından kullanılan, genellikle sunucu taraflı iletişim için tercih edilen ve HTML içine gömülebilen bir betik dilidir.

Web geliştiriciliği alanında önemli bir yere sahip olan PHP; Rasmus Lerdorf tarafından kişisel web sitesinde, ana sayfasına gelen ziyaretçileri takip etmek için oluşturulmuştur. Popülerliği arttıktan sonra Lerdorf, PHP’yi açık kaynaklı bir proje olarak yayınlamıştır.

PHP programlama dilini öğrenirken; güncel konu başlıklarını takip etmek, yeni bilgiler edinmek ve sektördeki başarılı kişilerin tecrübelerini dinlemek, PHP öğrenme aşamasında size çok faydalı olacaktır.

Yazılımcı olmak isteyen kişilerin en büyük sorunlarından biri de sorunlarına çözüm bulabilmek için nereden başlayacağını bilmemek. Bu aşamada, PHP hakkında deneyimlerini dinleyebileceğiniz, faydalı içerikler ürettiğine inandığımız yazılımcıları sizin için araştırdık. ????️

Emrah Yüksel
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü Software Consultant olarak çalışan Emrah Yüksel, PHP dünyasına özgü içerikleriyle oldukça dikkat çekiyor. Bunun yanısıra YouTube kanalında dijital dünyaya yönelik içerikler üretmeye devam ediyor.

⭐Twitter
▶️YouTube
????Website


Erkan Öztürk
Erkan Öztürk’ün YouTube oynatma listelerinde birçok popüler yazılım geliştirme dili öğrenme imkanı bulabilirsiniz.
PHP, C#, Python, Javascript, Ruby gibi programlama dillerinin yanı sıra HTML, CSS gibi web arayüzü geliştirme dillerini de odak noktası alarak videolar yayınlıyor.
Yayınladığı videolarda en temel seviyeden başlayarak basit bir şekilde açıklıyor.

⭐Twitter
▶️ YouTube

Şahin Ersever
STEBİLİŞİM şirketinde Co-Founder olan Şahin Ersever, web tabanlı yazılım geliştirme ve mobil uygulama geliştirme dillerine odaklanarak geliştirmeler yapıyor.

Şahin Ersever’in YouTube kanalında PHP eğitim videolarını izleyerek sıfırdan PHP geliştiricisi olabilirsiniz.

PHP’nin yanı sıra MySQL ve SQL gibi veritabanı yönetim sistemleri alanında da videolar yayınlıyor.

⭐Twitter
????Blog yazıları
▶️ YouTube
⌨️Github

Tayfun Erbilen
Yaklaşık 10 yıllık yazılım geçmişi olan Tayfun Erbilen; PHP, front-end ve hibrit mobil uygulama platformlarında geliştirmeler yapıyor.

Tayfun Erbilen, aynı zamanda Prototürk YouTube kanalının da kurucusudur. Amacı Türkçe kaynağı mümkün olduğunca çoğaltarak bu işe yeni başlayan, kendini geliştirmek kişilere yardımcı olmak.

⭐Twitter
▶️ YouTube
⌨️Github