Dil Seçiniz
Telefon
WhatsApp

Kaliteli Hizmet, Güvenilir Ödeme ve Hızlı Teslimat Güvencesi..

İLETİŞİM

LinkedIn Nedir, Linkedln İle Neler Yapabilirsiniz?

LinkedIn Nedir, Linkedln İle Neler Yapabilirsiniz?

Facebook, Instagram, Twitter ve bir düzine kullanıcı gibi, LinkedIn sosyal bir ağdır.12 Aralık 2019LinkedIn Nedir? Facebook, Instagram, Twitter ve bir düzine kullanıcı gibi, LinkedIn sosyal bir ağdır. Ve diğer sosyal ağlarda olduğu gibi, büyük bir teknoloji şirketine ait: Microsoft. Ancak çoğu sosyal ağın aksine, LinkedIn , insanların iş bağlantıları kurmalarına, deneyimlerini ve özgeçmişlerini paylaşmalarına ve iş bulmalarına yardımcı olmak için tasarlanmış profesyonel bir ağ sitesidir.
LinkedIn şartları
Profesyonel odağa rağmen, LinkedIn, Facebook gibi sosyal ağ sitelerine oldukça benzer. Arkadaşlara bağlanmak (veya LinkedIn durumunda, "bağlantılar"), güncelleme gönderme, içerik paylaşma ve beğenme ve diğer kullanıcılara anında mesajlaşma gibi ilkelere dayanır. LinkedIn ayrıca Facebook'tan bildiğiniz fikirlere profesyonel bir bakış atıyor. Örneğin, profiliniz, iş deneyimi, başarılar, tavsiyeler ve meslektaşlarınızın yönlendirmeleriyle tamamlanan bir özgeçmiş haline gelir.
LinkedIn hızlı bir tur
Ev Facebook'un haber akışına benziyor. Burada, diğer LinkedIn kullanıcıları tarafından yapılan yayınları görebilir ve başkalarının görebileceği, beğenebileceği, paylaşabileceği ve yorum yazabileceği kendi yayınlarını yapabilirsin. Facebook gibi, yayınlarınızı yalnızca ağınızdaki bağlantılarla sınırlayabilir veya düşüncelerinizi herkesle paylaşabilirsiniz. Ağım , mevcut bağlantı ağınızı görebileceğiniz ve LinkedIn kullanıcılarını ağınıza katılmaya davet etmek için arayabileceğiniz yerdir. Ayrıca başkalarından gelen mevcut davetiyeleri de görebilirsiniz.İşler kapsamlı bir kariyer sitesidir. İş arayabilir ve başvurabilir, ilgilendiğiniz şirketler hakkında bilgi alabilirsiniz ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Yeni iş ilanları olduğunda bildirimler ayarlayabilir ve e-postalar alabilirsiniz. İşleri anahtar kelime, konum ve diğer ölçütlere göre arayabilirsiniz. Ayrıca, düşündüğünüz şirkette çalışmakta olan birisini tanıyor olup olmadığınız gibi özel bilgiler de alabilirsiniz.Mesajlaşma , ağınızdaki kişilerle sohbet etmek için kullanabileceğiniz bir anlık mesajlaşma platformuna yönlendirir. LinkedIn Premium'un belirli katmanlarına abone olursanız, ağınız dışındaki kişilere InMail adlı bir şeyle mesaj göndermek için de kullanabilirsiniz.Beni özgeçmişine benzeyen profilini bulabilirsin. Burada iş tecrübenizi, başarılarınızı, eğitiminizi, bulunduğunuz yeri ve daha fazlasını yayınlayarak kariyer geçmişinizi gösterebilirsiniz. Eğer bir LinkedIn hesabınız varsa, bu, profesyonel bağlantılar ve işe alım uzmanlarının bakmasını bekleyebileceğiniz gibi, gerçek özgeçmişiniz kadar cilalı olmalıdır.
LinkedIn ile neler yapabilirsiniz?
LinkedIn'in profesyonel ağ oluşturma ve iş arama etkinliklerinizi geliştirmek için kullanabileceğiniz bir araç olduğu açık olmalıdır. Birçok kişi siteyi bağlantılarını geliştirmek ve kariyer fırsatları bulmak için kullanır ve sitenin İşler bölümü iş bulmak ve başvurmak için güçlü bir araçtır. LinkedIn'de iş arayanları aktif olarak da iş aradığınız konusunda uyarmanıza izin veren ayarlar var. Bazı kişiler, haber akışında yayınlar yaparak ve diğer kişilerin yayınları hakkında yorum yaparak mesleki itibarlarını artırmak için LinkedIn'i kullanır. LinkedIn Premium , çevrimiçi profesyonel gelişim sınıfları, profilinizi kimlerin izleyeceği ile ilgili bilgiler ve ağınızda olmasanız bile, LinkedIn'deki herhangi bir kişiye anında mesajlaşma yeteneği gibi bir dizi ek özellik ekleyen bir LinkedIn abonelik sürümüdür.


Önceki
CSS3 Nedir?