Dil Seçiniz
Telefon
WhatsApp

Kaliteli Hizmet, Güvenilir Ödeme ve Hızlı Teslimat Güvencesi..

İLETİŞİM

Kişisel Web Sitesi Oluşturmanıza Yardımcı Olacak JavaScript Kütüphaneleri

Kişisel Web Sitesi Oluşturmanıza Yardımcı Olacak JavaScript Kütüphaneleri


En popüler JavaScript kütüphaneleri neler?

Web geliştiricileri için kişisel web siteleri, rakiplerin arasından öne çıkmanın harika bir yolu olabilir. Özgeçmişinizi ve portföyünüzü aktarmanın bir yolu olmanın ötesinde, web site içerisinde yaratıcılığınız, kodlama yeteneğiniz ve tasarım becerileriniz hakkında karşınızdakilere yeteneklerinizi aktarma imkanı sağlar.

Kişisel web sitenizi oluşturmaya başlamadan önce JavaScript’i en doğru kaynaklardan öğrenerek kendinize yol haritası oluşturmalısınız.

JavaScript hakkında temel bilgilere sahip olduktan sonra, JavaScript kütüphanelerini nerede kullanacağım? Neden JavaScript kütüphaneleri kullanmalıyım? gibi sorularınıza yanıt arıyorsanız bu blog yazısı tam size göre! ????
1. Bootstrap
Web geliştiricileri için kötü tasarlanmış bir kişisel web sitesi, faydadan çok zarar verebilir. Bu nedenle, web sitenizi hem responsive hem de tasarım olarak hoş hale getirmenize yardımcı olmak için Bootstrap gibi bir tasarım kütüphane kullanmak oldukça faydalı olacaktır.

Bootstrap, CSS ve JavaScript tabanlı şablonları, bileşenleri ve tasarım araçlarını içeren bir kitaplıktır. Özellikle web sitenizi responsive hale getirmek söz konusu olduğunda size çok zaman kazandırabilir.


2. EmailJS
Çok fazla back end çalışması olmadan harika bir iletişim formu oluşturmak istiyorsanız, EmailJS oldukça işinizi kolaylaştıracaktır.

EmailJS, vanilya JavaScript ile güvenli bir şekilde e-posta göndermek için sezgisel bir araçtır. Ayrıca, tek yapmanız gereken bir iletişim formu oluşturmaksa, ücretsiz katmanları ihtiyaçlarınız için fazlasıyla yeterli olacaktır.


3. ThreeJS
Bir frontend geliştiriciyseniz ThreeJS, JavaScript ile 3D grafikler oluşturmanıza ve oluşturmanıza olanak tanır.
İyi yapıldığında, kişisel web sitenizi işe alım yöneticileri için gerçekten öne çıkarabilir. Kendilerini daha akılda kalıcı kılmak için ThreeJS’den yararlanan bu kişisel web sitelerine göz atmalısınız.


4. SEO Improvement libraries
İdeal olarak, web sitenizin Google aramasında üst sıralarda olmasını istersiniz. İnsanların karşılaştığı yaygın sorunlardan biri de, kullandıkları web framework’ünün site içeriğini önceden görüntülememesi ve bu nedenle Google’ın Web Tarayıcıları tarafından taranmakta sorun yaşamasıdır. Google’ın botları yıllar içinde daha iyi hale gelse de, bu yine de SEO’nuza zarar verebilir.

Geliştirici dünyasının James Smith’lerinin havlu atması gerekebilirken, ön sayfada olmanızı sağlamak için web sitenizin SEO’sunu iyileştirebilecek birçok harika araç bulunuyor. NextJS for React ve NuxtJS for Vue gibi kitaplıklar, web tarayıcılarının performansını artırmak için Sunucu Tarafı İşlemeyi (SSR) kullanır.


5. SanityIO - Headless CMS
En popüler JavaScript kütüphaneleri arasında bir diğeri ise, SanityIO’dur.
Sık sık düzenlenen veya çoğaltılan içeriğiniz varsa, içeriği biçimlendirmek için sürekli HTML ve CSS’ye dalmak zorunda kalmamak için bir CMS’ye sahip olmak işinizi kolaylaştıracaktır.

Bir CMS ile özgeçmişleri, portföyleri ve blogları güncellemek sorunsuz olabilir.