Dil Seçiniz
Telefon
WhatsApp

Kaliteli Hizmet, Güvenilir Ödeme ve Hızlı Teslimat Güvencesi..

İLETİŞİM

İnternet Reklamları Nedir?

İnternet Reklamları Nedir?

Günümüzde git gide artan internet kullanımı ile pek çok farklı terim ortaya çıkmıştır. Bu terimlerden bir tanesi de internet reklamlarıdır. İnternet reklamları nedir derseniz gelişmiş reklamcılık türlerinden biridir cevabını verebiliriz. Gazete, televizyon, radyo vb. alanlarda yayınlanan reklamların yanı sıra internet reklamları, düşük maliyetlerle daha fazla kişiye ulaşmanızı sağlar. Bu reklamlar sayesinde kurumunuzun ürün ve hizmetlerini, belirlediğiniz hedef kitleye, istediğiniz şekilde iletebilirsiniz. Böylelikle kurumunuzun satışlarını arttırabilir, imaj ve kimlik yaratabilmesinde bu reklamları araç olarak değerlendirebilirsiniz.

İnternet Reklamları İle Hedeflenenler Nelerdir?
Reklam veren kurumun kendisini, ürün ve hizmetlerini, kampanyalarını ve servislerini tanıtmak
Reklam veren kurumun mevcut müşterileriyle olan iletişimini güçlendirmek
Reklam veren kurumun ürün ve hizmetlerine olan ilgiyi arttırmak ve buna bağlı olarak satış gerçekleştirmek.
İnternet Reklamlarının Çeşitleri Nelerdir?
Arama Motoru Reklamları
İnternet üzerinden herhangi bir konuda bilgi alınmak isteniyorsa ilk başvurulan kaynaklar arama motorlarıdır. Reklam veren kurumun belirlediği anahtar kelimeler arama motoru sonuçlarında çıktığında reklamlar sayfanın alt, üst ve sağ kısmında görüntülenecektir. Reklam veren kurumlar internet reklamlarının hangi bölgelerde, ne kadar süre ile görüntüleneceğini karar verebilir. Arama motoru reklamlarında reklam veren kurumlar bütçeyi kendileri belirler. Tıklama başına ücretlendirilen internet reklamlarında eğer tıklama oranı günlük bütçeye ulaşırsa ertesi güne kadar reklamlar görüntülenmez.

AdWords Reklamları: İnternet reklamlarınızın Google üzerinde yayınlanmasını sağlar. Web sitenize yeni kullanıcılar çekmek, internet üzerinden satışlarınızı arttırmak, mevcut kullanıcılarınızın ilgisini yükseltmek amacıyla AdWords reklamlarını kullanabilirsiniz. AdWords reklamları sayesinde doğru kullanıcılara, doğru zamanda ulaşabilirsiniz. Google AdWords reklamlarınızı kendiniz yönetebileceğiniz gibi profesyonel bir destek de alabilirsiniz.
Yandex Reklamları: Bir diğer arama motoru olan Yandex üzerinden de reklam vererek hedeflediğiniz kitleye ulaşabilirsiniz. Yandex reklam yayınlama aracı olan Yandex.Direct’in pek çok reklam modeli bulunmaktadır. Bu reklam modelleri; görüntülü reklamlar, arama reklamları ve mail reklamlarıdır.
E-Mail Reklamları
Kişiler ilgili oldukları konulardaki reklamları takip edebilmek amacıyla mail listelerine kaydolurlar. Bu mail listelerindeki mail adreslerine de reklamlar gönderilir. Eğer kişi bu reklamları görmek istemezse de listeden çıkarılma talebinde bulunarak bir daha kaydolana kadar E-Mail reklamı almaz. E-Mail reklamlarının faydası; reklamın sadece ilgili kişilere gönderiliyor olmasıdır. Böylelikle en verimli şekilde reklam harcamaları yapılmış olur. Aynı zamanda ürünün veya hizmetin satın alınma olasılığı da artacaktır.

İçerik Ağı Reklamları
Bu sistemde internet reklamları veren kurumlar ve yayıncılar bir aradadır. Verilen internet reklamları internet sitelerindeki gerekli kodların eklendiği yerlerde görüntülenir. Bu reklamların ücretlendirmesi arama motoru reklamlarıyla aynıdır. Reklamların görüntülenecekleri yerleri reklam veren kurumlar belirler. Yayıncılar isterlerse reklamı yayınlamama hakkına sahiptirler ve yayıncılar da tıklama başına gelir elde edebilirler.

Sosyal Medya Reklamları
Günümüzde oldukça yüksek olan sosyal medya kullanımı, sosyal medya reklamlarını neredeyse zirveye taşımıştır. En fazla kullanılan sosyal ağlar; YouTube, Facebook, Instagram, Linkedin, Twitter ve Skype’tır. Bu sosyal ağlar üzerinden verilen internet reklamları da hedef kitleye ulaşmadaki en kestirme yoldur.

YouTube Reklamları: YouTube kullanan her bireyin karşısına izlemek istediği video öncesinde veya video ortasında bazı reklamlar çıkar. Bu reklamları vermek için bir reklam hesabınızın olması gerekmektedir.
Facebook Reklamları: Kurumların ürün ve hizmetlerini satmak ve marka bilinirliklerini arttırmak amacıyla kullandıkları reklamlara bir yenisi eklendi. Facebook reklamları ürün satmanın yanı sıra daha çok marka bilinirliği amacıyla kullanılmaktadır.
Instagram Reklamları: Instagram reklamları da kullanıcıya ulaşabilmek açısından oldukça etkin bir yoldur. Çok fazla sayıda var olan Instagram kullanıcılarına ürün tanıtımını yapabilir ve marka imajı yaratabilirsiniz. Hem de oldukça düşük bit bütçeyle istediğiniz hedef kitleye erişim sağlayabilirsiniz.
Linkedin Reklamları: Markanızın hedef kitlesinde profesyonel çalışanlar, yöneticiler, kurum ve kuruluşlar varsa Linkedin reklamlarını seçmenizi öneririz. Bu reklamların maliyetinin diğer reklam modellerine göre daha maliyetli olduğunu da belirtelim.
Twitter Reklamları: En çok kullanıcıya sahip sosyal medya platformlarından bir tanesi de Twitter’dır. Bu yüzden reklam verildiğinde ulaşılabilecek kitle oldukça yüksek olacağından Twitter reklamları sayesinde kampanyanız yüksek bir performans elde edecektir.
Skype Reklamları: Bir kitle iletişim aracı olan Skype üzerinden de reklamlarınızı yayınlama şansına sahipsiniz. Sık kullanımı ve sunduğu olanaklar sayesinde Skype reklamları sayesinde etkin sonuçlar alınabilir.