Dil Seçiniz
Telefon
WhatsApp

Kaliteli Hizmet, Güvenilir Ödeme ve Hızlı Teslimat Güvencesi..

İLETİŞİM

Instagram Reels Nedir, Nasıl Kullanılır?

Instagram Reels Nedir, Nasıl Kullanılır?

Instagram'ın yeni özelliği Reels kullanıma açıldı. Instagram kullanıcıları bu özellik sayesinde efektler ile 15 saniyelik videolar yapabilecekler. İşte Instagram Reels özelliği ile ilgili tüm detaylar...12 Ağustos 2020İnsanların severek ve çok yoğun bir şekilde kullandığı popüler bir sosyal medya platformu olan Instagram günden güne yaptığı yeni güncellemeler ile kullanıcılarının daha fazla ilgisini çekerek sosyal medyada en çok kullanılan platform olarak ilerlemeye devam ediyor.
Instagramın yeni güncellemesi olan Reels kullanıcılar tarafından kabul görmeye başladı. Öte yandan Reels, TikTok uygulamasına olan benzerliği dikkatleri çekiyor.
Reels, instagram üzerinden çektiğimiz 15 saniyelik videoları çeşitli efektler ve özellikler ekleyerek çeşitli düzenleme araçları ile düzenlememizi sağlayan bir güncelleme. Bu özelliği kullanarak videolaranızı daha ilgi çekici hale getirebilir ve hazır olduğunda kaydederek farklı zamanlarda paylaşabilirsiniz.
Reels özelliği, hikaye olarak paylaşılabildiği gibi gönderi olarak da atılabilmekte.
Instagramın sol köşesinde bulunan kamera simgesine tıklayarak veya ekranınızı soldan sağa doğru kaydırarak kameranıza ulaşabilir, ardından alt kısımda bulunan Hikaye,Canlı gibi özelliklerin arasından Reels’ı seçerek videolarınızı çekmeye başlayabilirsiniz.
Herkese açık bir hesabınız var ise; keşfet sekmesi Reels kısmında görüntülenebilme şansınızda oldukça yüksek. Bu sayede videonuzu çok sayıda kişiye ulaştırarak hesap erişiminizi arttırabilir, içeriklerinizi efektlerle canlandırabilirsiniz. İçerisinde bulunan geliştirilmiş yeni efektler ile farklı ve profesyonel sayılabilecek derecede videolar elde edebilirsiniz.

Instagram Reels'in içinde bulundurduğu düzenleme araçları nelerdir?

Hız: Çektiğiniz videoların istediğiniz kısımlarının istediğiniz şekilde daha hızlı veya daha yavaş şekilde ilerlemesini sağlıyor.
Zamanlayıcı ve geri sayım: Bu özellik eller serbest video çekilmesini sağlıyor.
Ses: Instagramın güncellemelerinden biri olan müzik kütüphanesi dışında bu özellik sayesinde kendi orijinal sesinizi videolarınıza ekleyerek kullanılabilir hale gelmesini sağlıyor.
Hizalama: Birleştirilecek olan iki farklı video klibin arasında ki geçişi kusursuzlaştırabilmek amacıyla videolarda ki nesneleri hizalandırabilmemizi sağlıyor.
AR efektleri: Dünyanın çeşitli yerlerinde ki içerik üreticilerinin hazırlamış olduğu birbirinden farklı gerçeklik efektlerini kullanabilmemizi sağlıyor.