Dil Seçiniz
Telefon
WhatsApp

Kaliteli Hizmet, Güvenilir Ödeme ve Hızlı Teslimat Güvencesi..

İLETİŞİM

İnstagram Keşfete Nasıl Çıkılır?

İnstagram Keşfete Nasıl Çıkılır?

İnstagram keşfete çıkmak için her ne kategori olursa olsun içeriklerinizi kaliteli tutun.21 Kasım 2019İnstagram keşfete çıkmak için birçok yol izleniyor. Özellikle düşük takipçili hesaplar birbirleriyle beğeni, kaydetme, yorumlaşma işlemleri gibi. Bu taktik elbetteki her zaman işe yaramayabilir. Bu taktikleri biraz da nasıl ve ne şekilde yapacağımıza dikkat etmeniz gerekiyor. Örneğin paylaşımdan hemen sonra harekete geçmek gibi.
İçeriklerinize Özen Gösterin

Her ne kategoride paylaşım yapıyorsanız yapın, içerikleriniz kaliteli, dikkat çekici ve insanları yönlendirmeli. Yönlendirmeden kastım, paylaştırmalı. Paylaşımı görecek kişi arkadaşlarına atmak veya yorumda etiketlemek istesin. Böylelikle keşfete düşmekten çok yeni takipçi alma şansınız da artacak.İster mizah ister işletme sayfası olsun, dikkat çekici ve özgün içerikler paylaşmaya özen gösterin.
Biraz Süsleme Yapın

İnstagram keşfette insanların ilgi alanlarına göre paylaşımlar gösteriliyor. Çünkü instagram paylaşımların ne ile alakalı olduğunu anlayabiliyor. Örneğin köpek fotoğrafları beğenen birisinin keşfette köpek paylaşımlarını görmesi gibi. Dolayısıyla içeriklerinize bu tür görseller ekleyebilirsiniz. Böylelikle köpek resimlerini beğenen kullanıcılarda sizin paylaşımınızı görebilir.
Açıklama Yapmaktan Kaçınmayın

Yapacağımız paylaşımın açıklamasını boş bırakmamaya özen gösterelim. İçeriğin ne ile alakalı olduğunu açıklamaya yazalım. Ancak ve ancak instagram keşfete çıkmak için açıklama kısmına etiket yazmıyoruz. Detayları aşağıda anlattım.
Etkiket Kullanımına Dikkat

Yazacağımız etiketleri açıklama kısmına değil de yorum kısmına yazacağız arkadaşlar. Bizzat denediğim bir yöntemdir ve etkileşimi oldukça arttırmıştır. Açıklama yazdığımız etiketleri instagram artık spam sayabiliyor. Yorum kısmına tamamen içerik ile alakalı etiketleri eklemeyi unutmayın. Fakat etiket sayısını 3-5 ile sınırlı tutun. Fazlası sizin için sonsuz bir yarar sağlamaz. İlerleyen dönemlerde hesabınız için erişim sıkıntısı çekebilirsiniz.
Zamanlamayı İyi Ayarlayın

İnstagramda en iyi paylaşım zamanları sabah 07:00-09:00 arası, öğlen 11:00-14:00 arası, akşam ise 17:00-19:00 olarak istatistik firmaları tarafından belirlenmiştir. Bunların mantıklı açıklaması elbette var. Sabahları işe giderken arabada yolda canımız sıkılıyor ve instagrama bakıyoruz. Öğle aralarında çalışanlar genellikle zaman geçirmek için instagrama girerler. Akşamları ise iş ve okul bitiminden sonra instagram aktif olmaya başlar.
Paylaşacağınız içerik ile alakalı içerikleri araştırın. Örneğin araba hesabınız var ise, diğer araba ile ilgili hesapların hangi saatte paylaşım yaptığını inceleyin. Alakalı etiketleri de inceleyerek, araba severlerin en aktif olduğu zamanı bulabilirsiniz. Böylelikle alabilecğiniz en yüksek verimi alabilirsiniz.
Ek olarak hesabınızı işletme hesabına geçirirseniz, takipçilerinizin hangi günlerde ve saatlerde aktif olduğunu görebilirsiniz. Aşağıda ki resimde görmüş olduğunuz gibi takipçilerim genellikle 12:00-15:00-18:00 saatelerinde aktif olmuşlar.

Attığınız post'u kaydettirmeye çalışın
Düşünün ki siz instagramda gezerken bir içerik gördünüz ve kaydettiniz. Acaba neden? İçeriğe daha sonra bakmak için kaydetme ihtimaliniz oldukça yüksek. Dolayısıyla öyle bir içerik paylaşın ki insanlar bunu kaydetsin ve sizin de keşfete çıkma ihtimaliniz artsın.Bunun için dost sayfalar ile grup kurabilir, paylaşım esnasında birbirinizin içeriklerini kaydedebilirsiniz.

Kullanıcılar, içeriğinizi mesaj olarak arkadaşlarına atabilsin. Arkadaşlarının görmesi için yorum olarak onları etiketlesinler. Bunu ister kaliteli bir içerik ile doğal olarak, isterseniz onları yönlendirerek yapabilirsiniz.
Örneğin yemek paylaşımlarında “arkadaşını etiketle borcu olsun” çağrışımı çok yaygın. Ya da bir karakter paylaşımında “aynı sen dediğin arkadaşını etiketle” gibi. Bu tarz yönlendirici mesajlar insanlarda zorunluluk hissi yaratabilir. Böylelikle daha kolay büyümenizi sağlayabilirsiniz.
Yorumlaşmayı Dikkatli Yapın
Eğer diğer sayfalar ile karşılıklı yorumlaşıyorsanız, dikkat etmeniz gerekenler var. İnstagram artık emojili, 1-2 kelimelik yorumları spam olarak algılıyor, hiç görmüyor bile. O yüzden yapacağınız yorumların 3-4 kelimeli ve emojili olmasına dikkat edin.
Videolar Çok Önemlidir
Video içeriklerin keşfete çıkma ihtimali bir hayli yüksek. İnstagram video’lu içeriklere oldukça önem veriyor. Özellikle yeni gelen IGtv bölümü ile sayfanıza fark katabilirsiniz. Uzun süreli videoları IGtv de paylaşarak instagramın gözüne girmeyi başarabilirsiniz. Tabi ki de kaydırmalı post özelliğini de kullanmak şansımızı arttıracaktır.
Paylaşımdan Sonra Neler Oluyor?

Hemen söyleyelim. Paylaşım yaptığınız andan itibaren instagram içeriğinizi gözetliyor. İlk bir saat içinde yapılan etkileşimler çok önemli. İlk satte yapılan etkileşimlere göre, diğer saatlerde daha çok kullanıcıya gösteriliyor. Eskiden paylaşımları sırayla her hesap görebilirdi. Artık ilgi alanına gösteriliyor.