Dil Seçiniz
Telefon
WhatsApp

Kaliteli Hizmet, Güvenilir Ödeme ve Hızlı Teslimat Güvencesi..

İLETİŞİM

Hibrit Uygulama

Hibrit Uygulama

Hibrit uygulamanın native uygulamaya göre , native uygulamanında hibrit uygulamaya göre avantajları vardır.

Hibrit uygulama, mobil uygulamanın tek bir kod ile yazılarak tüm platformlarda (Android,Ios,Windows) çalışan uygulama tipidir. Hibrit uygulama çok cazip bir yöntem olarak görünsede eksikleri ve olumsuz yönleride vardır. Hibrit uygulama , native uygulamaya göre performans olarak daha yavaş çalışır. Bu büyük projelerde bu yavaşlık çok açık bir şekilde görünür.Platform yazılımının yeni bir sürümü çıktığından uygulamanın çalışmasında bozukluklar oluşabilir. Örneğin platformun yeni sürümünde kamera, gps gibi özelliklere erişim yöntemininin değişmesi sonucu uygulamanızda bunlardan birini kullanıyorsanız uygulamanızda bu özellikler çalışmayabilir. Birçok hibrit uygulama HTML, CSS ve Javascript web teknolojileri kullanılarak yazılır. Hibrit uygulama geliştirme platformlarından bazıları aşağıdaki gibidir.- Cordova- Titanium- Xamarin- Corona Yukarıdaki Hibrit uygulama geliştirme platformları ile cihazın birçok özelliğine ulaşabilirsiniz.

Hibrit uygulamanın avantajlı yönleride vardır. Uygulamanızın zaman olarak daha hızlı çıkması ve compile etme süresi native göre hızlı olması en önemli avantajlarındandır. Hibrit uygulamaların maliyeti native uygulamaya göre daha düşük maliyetli ve öğrenilmesi daha kolaydır.

Bir uygulama geliştirmeden önce yapacağımız uygulamanın gereksinimlerine göre analiz yapıp native olarak mı hibrit olarak mı yapacağınıza bu analizler sonucunda karar vermeniz daha doğru olacaktır. Native ,hibrit tercihi yaparken uygulamanın performans olarak sıkıntı yaşatmayacaksa hibrit , hibrit uygulamanın sağlıklı olmacağı sonucuna varıırsanız da native uygulama tercih edilmelidir.