Dil Seçiniz
Telefon
WhatsApp

Kaliteli Hizmet, Güvenilir Ödeme ve Hızlı Teslimat Güvencesi..

İLETİŞİM

Grafik Tasarım Nedir?

Grafik Tasarım Nedir?

Grafik tasarım, resimlerin sembol ve kelimelerin kullanımıyla yaratıcı ve sistematik bir plan içerir.24 Ekim 2019Grafik tasarım, resimlerin sembol ve kelimelerin kullanımıyla, var olan bir problemi belli bir sonuca ulaştırmak için yaratıcı ve sistematik bir plan içerir. Çeşitli öğe ve araç kullanımıyla görsel iletişim ve fikirlerin estetik bir yapıda ifade etmesini sağlamaktadır.
Grafik Tasarım Öğeleri ;
Grafik tasarım, fotoğraflar, resimler, logolar ve semboller içeren tür tabanlı tasarımları veya görüntü tabanlı tasarımları iki tekniğinde bir kombinasyonunu kullanabilir. Bu tasarımlar, aşağıdaki çeşitli kombinasyonları içerebilir.
Çizgiler:
Kalın-ince, düz-kavisli ve benzeri çizgiler olduğunda olasılıklar sınırsızdır. Çizgiler tasarımcıların bir alanı bölmesini veya ayrı bir içerik oluşturmasını sağlar. İzleyiciyi bir noktada diğer noktaya kolay şekilde götürebilmesi için izleyiciyi yönlendirmek veya başka unsurların eklenebilmesi için stratejik bir yol izlemesini sağlamak için kullanabilir.
Şekiller:
Şekiller, alanları yaratıcı bir şekilde doldurmak için metni ve diğer içerik türlerini desteklemek , bir tasarımı dengeleyebilmek için çeşitli yollar sunmaktadır. Bir tasarım yapısı ve netlik vermek için beyaz boşluklar kullanarak şekiller hiçbir şeyden oluşturulamaz.
Renk:
Renk veya rengin yokluğu, herhangi bir tasarımın önemli bir unsurudur. Renk teorisinin sağlam bir şekilde anlaşılmasıyla, tasarımcılar, renkleri cesurca veya mükemmel incelikle sorunsuz bir şekilde bütünleştiren bir tasarımı ve markayı şaşırtıcı şekilde etkileyebilir.
Tür:
Bir mesajı yalnızca metinden bir sanat eserine dönüştürebilir, özelleştirilmiş hizalamalar, boşluklar, boyutlar ve renklerle birlikte farklı yazı tipleri, dünya ile iletişim kurduğunuz noktaya güç katabilir.
Doku:
Düzgün ve parlak bir reklam bile dokuyla somut görünebilir. Görsel görünümüyle dokusal bir yüzey hissi verir ve uygun kağıt ve malzemenin seçimi ile geliştirilmiş bir derinlik hissi katar.
>Grafik Tasarım Araçları
Profesyonel tasarımcılar, sanatsal bir eğilime sahip yaratıcı bir zihne ve çok daha fazlasına sahiptir. Keskin gözlem becerileri ve analitik düşünme, fiziksel araç kitlerini incelemeden ve kalemle kâğıt veya kalemle tablete dokunmadan önce grafik tasarım için gerekli araçlardır. Tasarımcılar, belirli bir mesajı iletmek ve etkileyici bir görsel oluşturmak için sanat ve teknolojiyi birleştirmek için çeşitli yöntemler kullanırlar. Eskiz defteri: Fikirleri eskiz etmek için kullanılan geleneksel bir araç; tasarımcıların başka araçlar ve teknolojiler kullanarak daha da geliştirebilecekleri kaba tasarımları not almanın en hızlı yoludur. Bilgisayarlar: Bilgisayarlar artık her tasarımcının araç kitinde önemli bir yere sahiptir. Tabletler gibi donanımlar tasarımcıların yaratıcı özgürlüklerini artırmalarına ve eskiz defteri hissini korumalarına izin verir. Yazılım: Teknoloji yaratıcı vizyonu gerçekleştirmek için yeni kapılar açtı. Illustrator ve Photoshop gibi özel yazılımlar, çizimler oluşturmanıza, fotoğrafları geliştirmenize, metni stilize etmenize ve tüm parçaları inanılmaz düzenlerde birleştirmenize yardımcı olabilir. Grafik Tasarım, markanızı ve mesajınızı etkileyici iş logoları, büyüleyici broşürler, etkili haber bültenleri ve çarpıcı posterlerle görsel olarak iletir