Dil Seçiniz
Telefon
WhatsApp

Kaliteli Hizmet, Güvenilir Ödeme ve Hızlı Teslimat Güvencesi..

İLETİŞİM

Google Trends ne işe yarar?

Google Trends ne işe yarar?

Son zamanların en çok aranan kelimeleri buradan bulabilirsiniz.
Google Trends , google arama motorunda kelimelerin ne oranda aratıldığını ücretsiz gösteren bir sistemdir. Ne zaman hangi kelimenin daha çok aratıldığını istediğiniz tarihe göre analiz yapabilirsiniz. Birde her yıl sonunda ülkelerin o yıl içinde yapılan en popüler aramaları analiz ederek kullanıcılarla paylaşıyor.
Peki Google Trends ile neler yapabiliriz?

Gün içerinde yapılan aramalara bakarak bölgelerin gündemi takip edebilirsiniz.
Buradaki verilerle sektörel bazlı analizler çıkarabilirsiniz.
Web siteniz için bir blog yazısı yazacaksanız buradan analizler yaparak yazınızı yazabilir ve sitenizi ziyaretçi sayısını arttırabilirsiniz.
Burada yaptığınız sorguları excel olarak çıktı alabilirsiniz.
Google arama motorunda reklam vermek istediğinizde buradan hedef kelimenizi seçerek daha doğru bir karar verebilirsiniz.
Grafikler oluşturarak görsel olarak analizler çıkarabilirsiniz.
Bölgesel alışveriş eğilimlerini araştırabilirsiniz.
Sonuç olarak Google Trends eğlenceli ve çok yararlı bir sistemdir. E-Ticaret sitenizi Google Trends ile ürünlerinizin satışlarını arttırabilirsiniz. Arama kelimelerinin geçmişteki sonuçları hakkında bilgi verir ve geçmiş aylarda ve günlerde nasıl bir grafik çizdiğini görebilirsiniz. Bu sayede satışlarınızı arttırırsınız. Reklam çalışmalarınızı bu sonuçlara göre yaparak daha kesin sonuçlara varabilirsiniz.Google Trends servisinde ne kadar araştırma yaparsanız ve detaylı kullanırsanız size çok şey katacaktır İyi bir analiz ile başarıya ulaşabilirsiniz.