Dil Seçiniz
Telefon
WhatsApp

Kaliteli Hizmet, Güvenilir Ödeme ve Hızlı Teslimat Güvencesi..

İLETİŞİM

Google Trends’in tasarımı yenilendi

Google Trends’in tasarımı yenilendi

Google’ın en çok sevilen hizmetlerinden biri olan Google Trends artık gerçek zamanlı trend analizi yapıyor. Ayrıca yepyeni bir yüz ve tasarım ile bizleri karşılayan Google Trends belli bir zaman aralığındaki arama eğilimlerini bize sunan hizmet, tam zamanlı arama sonuç analizini bize sunuyor.

 

GOOGLE TRENDS NEDİR?
Google’ın aramaları arasında hangi kelime, hangi bölge ve dillerde arandığını istatistik olarak kullanıcılara sunduğu bir servistir. Google aramalarında tüm dünya ve diller kapsamında istatistikler alabildiğiniz gibi, istediğiniz ülke veya dile göre de kategorize edebilmektesiniz. Bu hizmet günümüzde en çok Web Master’lar tarafından kullanılmaktadır.

 

Belirli bir zaman aralığında, arama hacminin üzerine çıkan verileri işleyen Google Trends, çok daha fazla dataya erişim sağlayarak bizlere anlık hizmet sunuyor. Bu toplumsal hareketlere göre analizler yapmamızı sağlayan Trends hizmet ağını gün geçtikçe genişletiyor.

 

Ana sayfanın eski tasarımına karşılık artık sadece kelime sorguları değil, gerçek zamanlı popüler YouTube videoları, Google Haberler’deki popüler bilgileri de görebiliyorsunu. Material Design tekniği kullanılan yeni arayüzde 28 ülke dahil gerçek zamanlı bilgiler sunulmakta.

 

Önümüzdeki günlerde herkese açılması beklenen Trends’in bu geçirdiği değişim kullanıcılar tarafından büyük beğeniyle karşılandı.