Dil Seçiniz
Telefon
WhatsApp

Kaliteli Hizmet, Güvenilir Ödeme ve Hızlı Teslimat Güvencesi..

İLETİŞİM

Google, Süper Hızlı İnternet İçin Uydu-Yer İstasyonu Kuruyor

Google, Süper Hızlı İnternet İçin Uydu-Yer İstasyonu Kuruyor

'Arama Devi'nin, iştiraklerinden Google Fiber, Iowa eyaletinde 1000 dönüm arazi üzerine uydu-yer istasyonu kurmak için izin talep etti. Google'ın, ön çalışmalarını tamamladığı lokasyon, Council Bluffs'daki veri merkezine yakınlığıyla dikkati çekiyor.

 

Google'ın, 15 Şubat tarihini taşıyan ve Federal İletişim Komisyonu FCC'ye yaptığı müracaat, kurumun web sitesinde görüntülenebiliyor. Kansas City'e birkaç yüz mil uzaklıkta yer alacak olan istasyon, C ve Ku bandındaki sinyalleri yere indirecek. İstasyon, analog, dijital, veri, ses ve video içeriklerin aktarımında görev yapacak.

 

Veri ve TV sinyalleri, 4.5 metre ebadındaki uydular aracılığıyla yerkürenin bir noktasından diğerine en hızlı bir şekilde ulaştırılabilecek. Gözlemciler, düzenleyici kurum FCC'nin talebe cevabını en erken birkaç hafta içerisinde açıklayabileceğini belirtiyor. Google Fiber'in, bundan kısa bir süre önce FCC'ye sunduğu bir başka teklif görülen eksiklikler dolayısıyla kısmen reddedilmişti.

 

Google'dan yapılan açıklamada, daha önce kamuoyuna duyurulan yüksek hızlı internet servisinin ABD'deki birçok bireysel ve kurumsal kullanıcıdan büyük bir ilgi gördüğü ifade edilmişti. Google'ın, orijinal planında en az 50 bin kullanıcıya fiber hizmetinin sağlanması, gerçek potansiyelin ise 500 binin üzerinde olduğu belirtiliyor.

 

Karasal mobil genişbant ile uydu sistemlerinin entegrasyonu, veri akışının çok daha hızlı sağlanmasında yeni bir konsept olarak lanse ediliyor. Gözlemciler, Google'ın uydular üzerinden süper hızlı veri transferiyle bir diğer projesi Google TV'ye de devinim kazandırmayı hedeflediğini belirtiyor. 'Arama Devi', bir yandan da Android işletim sistemi üzerinden mobil dünyada kendisine farklı bir kulvar oluşturuyor. Google'ın, yeni projesinin ekosistemini nasıl besleyeceğini önümüzdeki günlerde hep birlikte göreceğiz.