Dil Seçiniz
Telefon
WhatsApp

Kaliteli Hizmet, Güvenilir Ödeme ve Hızlı Teslimat Güvencesi..

İLETİŞİM

Gizlilik ve Güvenlik Söz Konusu Olduğunda En İyi Gmail Alternatifleri

Gizlilik ve Güvenlik Söz Konusu Olduğunda En İyi Gmail Alternatifleri

Gmail Gizliliğiyle İlgili Endişeler: Daha Güvenli E-posta Alternatifleri Kullanmak İçin Nedenler
Gmail, kullanıcı dostu olması ve entegrasyonları nedeniyle dünyanın en popüler e-posta hizmetlerinden biri olsa da, gizlilik söz konusu olduğunda Gmail kullanıcılarının haklı endişeleri vardır.

Gmail kullanıcıları neden mi haklılar?

Çünkü Gmail, kullanıcılarının gizliliğini çeşitli zamanlarda riske attı. Bu konuyla ilgili en ünlü vaka, Google’nin hedeflenen reklamlar için kullanıcı e-posta’larını taramayı durduracağını duyurmasından bir yıl sonra, Wall Street Journal’ın aksini kanıtlayan bir makale yayınladığı 2018’de gerçekleşti.

Wall Street Journal’a göre, yüzlerce üçüncü taraf uygulama geliştirici, kullanıcıların gelen kutularındaki verileri taramak ve paylaşmak için erişim aldı.

Gmail kullanıcılarının gelen kutularını tarayarak; otomatik seyahat güzergah önerileri, fiyat karşılaştırmaları ve daha fazlasını sunmaya başladı. Google, olay hakkında hemen yorum yapmadı ve bu olay, Gmail kullanıcılarının hesaplarının tehlikeye atıldığını kanıtladı. İşte tam da bu nedenlerden dolayı, alternatif e-posta hizmeti aramak, her internet kullanıcısının dikkate alması gereken önemli konulardan biridir.

Gizlilik konusunu bir kenara bırakırsak, daha güvenli bir e-posta hizmeti aramak için temel nedenler aşağıdaki şekildedir:

Gmail yalnızca 10 GB depolama alanına izin verir.
E-posta’larda uçtan uca şifreleme yoktur.
ABD merkezlidir.
Anonim kayıt ve ödeme alternatifleri sunmaz
İyi Bir E-posta Sağlayıcısı Nasıl Seçilir?
Bir E-posta Sağlayıcısı Nasıl Seçilir?
Bir e-posta sağlayıcısı seçerken kontrol etmeniz gereken en önemli seçim kriterleri aşağıdaki gibidir:

İtibar
E-posta servis sağlayıcınızın iyi bir itibarı olmalıdır. Çünkü e-posta adresi, müşterilerinizin size ya da markanıza ait gördüğü ilk temas noktalarından biridir.

Arşiv Yetenekleri
İyi e-posta sağlayıcı, mesajlarınızı kaydetmenize, saklamanıza, arşivlemenize ve aramanıza olanak tanır.

Güvenlik
Bir e-posta sağlayıcı seçerken güçlü güvenlik önlemleri aramalısınız. Sağlayıcınız mesajınızı güvende tutmanıza yardımcı olmalı ve e-posta hesabınıza yetkisiz erişime karşı koruma sağlamalıdır.

Entegrasyon
Bazı e-posta hizmetleri, üretkenlik paketleri ve takvimler gibi diğer iş yazılımlarıyla sorunsuz çalışır. İşletmeniz bu tür araçlara bağlıysa, bunları entegre eden e-posta paketini seçmeniz gerekir.

Spam Filtresi
Spam mesajları zamanınızı boşa harcar ve onları okumak istemezsiniz. Bu nedenle, istenmeyen iletileri tespit edip filtreleyen bir sisteme sahip bir e-posta hizmetine ihtiyacınız vardır.

Güvenilirlik
E-posta servis sağlayıcınız, gerçekten ihtiyacınız olduğunda çalışır durumda olmalıdır. E-posta’nın kesinti süresi müşterilerin mutsuz olmasına veya sizi terk etmesine neden olabilir.

Depolama
Depolama, bir e-posta servis sağlayıcısı seçerken önemli noktalardan biridir.

Kullanım Kolaylığı
Personel eğitim süresini kısaltmak için kullanımı kolay bir e-posta hizmet sağlayıcısını aramanızda fayda var.

Gelişmiş Özellikler
İş gereksinimlerinize bağlı olarak görevleri planlama veya mesajları geri çağırma gibi gelişmiş özelliklere sahip olmalıdır.

E-postalarınızı Gizli ve Güvende Tutmak İçin En İyi Gmail Alternatifleri
E-posta iletişimlerinizde en hassas bilgilerinizi riske atmaktan kaçınmak için alternatif e-posta hizmetlerini kullanmayı düşünün. Güvenilir bir Gmail alternatifi seçerken, seçeceğiniz alternatifin aşağıdakilerden en azından bazılarını sunduğundan emin olun:

Uçtan uca şifreleme.
Spam ve anti virüs koruma.
Reklamsız arayüz.
İşletmeler için özel alanlar.
Müşteri hizmetleri desteği
Şimdi geçelim listemize!

Zoho Mail
Zoho Mail
İşletmelere odaklanılarak oluşturulan Zoho Mail, hizmetlerini bireysel kullanıcılara da sunmaktadır.

Zoho Mail’in parola yöneticilerini duymuş olabilirsiniz, ancak aynı zamanda güvenli bir e-posta hizmeti de sunar.

Posta kutunuz, S / MIME için uçtan uca şifreleme desteği ile donatılmış olarak gelir ve aynı zamanda SSL veya TLS kullanır. Posta kutusu güvenliğinizi artırmak için, Touch ID, TOTP’ler veya başka yollarla iki faktörlü kimlik doğrulama ekleyebilirsiniz. Bununla birlikte, kolaylık sizin için önemliyse, Zoho’da çoğu platform için takvim ve not entegrasyonları içeren uygulamalar da vardır.

Zoho Mail, hesabınızla ilgili herhangi bir sorunla karşılaştığınızda, 7/24 müşteri desteği sağlar. Bu e-posta hizmetini seçerek, birinci sınıf güvenlik ve gizlilik özelliklerinin yanı sıra %99,9 çalışma süresinden de yararlanabilirsiniz.

GMX
GMX
Almanya merkezli Global Mail Exchange (GMX), güvenilir bir Gmail alternatifidir. 1997 yılında kurulan şirket, zaman içinde test edilmiş yüksek kaliteli hizmetler sunmaktadır.

Koruma için, Gmail’in e-postalarınızı aktarılırken korumak için kullandığı aynı tür şifreleme olan TLS / SSL kullanır. Fakat Gmail’deki gibi e-posta’larınız daha sonra reklamcılık amacıyla kullanılmaz.

Bir posta kutusuyla birlikte, kullanıcılar ücretsiz bir takvim, spam filtresi ve kusursuz bir antivirüs avantajından yararlanır. GMX şu anda 11 milyondan fazla aktif kullanıcıya sahip olduğundan, Gmail’in en büyük rakiplerinden biridir.

Bir GMX hesabı aldıktan sonra, kullanıcılar bir hesap başına 65 GB depolama alanından yararlanabilir. Bu nedenle, daha fazla depolama alanına ihtiyacınız varsa, her zaman başka bir GMX hesabı oluşturabilirsiniz. Ayrıca, maksimum e-posta eki boyutu 50 MB’dir.

Outlook
Outlook
400 milyondan fazla kullanıcısıyla Outlook, Gmail’in ana alternatiflerinden biri olarak öne çıkar. Microsoft tarafından oluşturulan bu e-posta hizmetini tercih edenler, sorunsuz hesap yönetimi ve mükemmel entegrasyondan yararlanır.

Güvenlik açısından, posta kutunuz yerleşik spam filtreleri ile korunur. Ayrıca, manuel olarak parola girmeden oturum açmak için Microsoft kimlik doğrulama uygulamasını da kullanabilirsiniz.

Outlook başlangıçta yalnızca bir e-posta hizmeti olsa da, işlevleri zamanla genişlemiştir. Şu anda, Outlook kullanıcıları takvim, notlar, görev ve kişi yönetimi gibi ek özellikleri de kullanabiliyor.

Outlook ile ilgili en negatif taraflardan biri, yalnızca 5 GB depolama alanı sunmasıdır.

FastMail
Fastmail, hem bireylere hem de kuruluşlara yüksek kaliteli ücretli e-posta hesapları sağlamaya odaklanır. Şirket Melbourne, Victoria, Avustralya’dadır ve şu anda hizmetlerini 30’dan fazla dilde sunar.

Minimalist bir e-posta hizmeti arıyorsanız, Fastmail en iyi seçeneklerden biridir. Tamamen reklamsız olduğu için en iyi Gmail alternatiflerinden biridir. Ancak, mesajlarınızın şifrelenmemiş biçimde ve gizlilik söz konusu olduğunda en kötü konumlardan birinde saklandığını unutmayın.

Temel planı tercih ettiğinizde, kullanıcı başına 2 GB depolama alanı elde edersiniz. Standart plan ile 25 GB’a ve Profesyonel plan ile 100 GB depolama alanına sahip olursunuz. İkinci planı tercih edenler, sınırsız arşivleme alanından da yararlanabilir.

Posteo
Posteo
Posteo, e-posta hizmeti Berlin, Almanya’dadır ve hem bireyler hem de işletmeler için ücretli e-posta hesapları sunar. Bu açık kaynaklı Gmail alternatifi, daha güvenli bir e-posta deneyimi arayanlar için mükemmel bir seçimdir. Sunucu tarafı e-posta şifreleme dahil olmak üzere birinci sınıf güvenlik özellikleri sağlar. E-posta’larınız geçiş halindeyken, kimsenin onları ele geçiremeyeceğinden emin olmak için TLS kullanır.

Tek bir hesapla, farklı e-posta adresleriniz varmış gibi farklı takma adlar oluşturabilirsiniz. Bu, spam ve sinir bozucu haber bültenlerini en aza indirmeye yardımcı olur. Ayrıca posta kutunuzu çok daha düzenli hale getirir.

Posteo’yu seçerek, 2 GB e-posta depolama alanı elde edersiniz. Daha fazlasına ihtiyacınız olursa, maksimum 20 GB’a kadar ek gigabayt satın alabilirsiniz.

Listemizin sonuna geldik. Gördüğünüz gibi Gmail’e alternatif birçok e-posta servis sağlayıcısı var. Karar vermeniz gereken şey, yeni posta kutunuzun ne kadar gelişmiş olmasını istediğiniz ve minimal bir hizmet mi yoksa çok sayıda özelleştirme seçeneği sunan bir hizmet mi istediğinizdir.