Dil Seçiniz
Telefon
WhatsApp

Kaliteli Hizmet, Güvenilir Ödeme ve Hızlı Teslimat Güvencesi..

İLETİŞİM

Flutter Developer Nasıl Olunur? Flutter Öğrenirken Mutlaka Takip Etmeniz Gereken Yazılımcılar

Flutter Developer Nasıl Olunur? Flutter Öğrenirken Mutlaka Takip Etmeniz Gereken Yazılımcılar

Flutter, Google tarafından geliştirilen, açık kaynak kodlu olan mobil uygulama geliştirme SDK’idir.

Flutter’ın bu kadar popüler olmasının sebeplerinden biri de; tek kod bilgisi ile Android, IOS ve web tabanlı uygulamalar geliştirme imkanı sağlamasının yanı sıra back-end tarafında da kullanılabiliyor olmasıdır.
Flutter programlama dili olarak Dart’ı kullanılır ve sahip olduğu render motoru ile tek başına yüksek performans sunar.

Flutter, yeni bir SDK olması nedeniyle henüz Google tarafından Türkçe olarak hazırlanan bir doküman yok.
Buna rağmen Flutter ile 0’dan uygulama geliştirmenize yardımcı olacak, Dart ve Flutter hakkında deneyimlerini dinleyebileceğiniz, faydalı içerikler ürettiğine inandığımız yazılımcıları sizin için araştırdık.

Muhammed Salih Guler
Google tarafından Expert ünvanı almış olan Muhammed Salih Güler; Flutter ve Dart üzerine Berlin merkezli bir şirkette Senior Software Engineer olarak çalışıyor.

Flutter&Dart öğrenmek isteyen kişiler için verdiği motivasyonlar ve bilgilendirici eğitimler sayesinde birçok kişiye ilham vermeye devam ediyor.

⭐Twitter ????Blog yazıları ⌨️Github
▶️YouTube ????Website


Sercan Yusuf
2015’te Android Uygulamaları geliştirmeye başlayan Sercan Yusuf; Mobillium, ING Bank Türkiye gibi şirketlerde çalışmıştır.

Flutter’da faydalı blog yazıları yazarak ve Flutter etkinliklerinde yer alarak Fluter’a eğlenceli bir bakış açısı kazandırmayı hedefliyor.

⭐Twitter ???? Blog yazıları ⌨️Github

Emre Altunbilek
Kamu kuruluşunda bilgi işlem merkezinde çalışan Emre Altunbilek, Java ve Android ile uzun yıllardır uğraşmaktadır.

Java, Android, Kotlin, Flutter gibi güncel teknolojileri öğrenmek isteyen kişilere yardımcı olmak adına web sitesinde blog yazıları yazıyor ve YouTube kanalında faydalı içerikler üretiyor.

⭐Twitter ????Blog yazıları
▶️YouTube ????Website

Nilay Yener
The Mother of Dashes olarak anılan Nilay Yener, Google’da Flutter Developer Relations ekibinde çalışıyor.
Aynı zamanda GDG İstanbul ve WTM İstanbul ekibinin kurucularından olup çeşitli etkinliklerde Flutter ile ilgili değerli bilgiler vermeye devam ediyor.

⭐Twitter ⌨️Github

TalentGrid'de kapalı profilini oluştur, belirlediğin kriterlere göre pozisyonlardan haberdar ol.
Yazılımcı Profilini Oluştur
Engin Demiroğ
Profesyonel iş hayatıma ise henüz üniversite birinci sınıftayken başlayan Engin Demiröğ; ağırlıklı olarak Savunma Sanayisi, Bankacılık sektörlerine kurumsal yazılım geliştirme süreçleri konusunda danışmanlık vermiştir. Danışmanlık yaptığı kurumların bazıları: Merkez Bankası, NATO, Emniyet, Başbakanlık, Cumhurbaşkanlığı, Hazine Müsteşarlığı, Maliye Bakanlığı, Tarım Bakanlığı, Tübitak.

Aynı zamanda Udemy eğitmeni olan Engin Demiroğ, YouTube kanalında ücretsiz eğitim videoları ve içerikleri paylaşmaya devam ediyor.

⭐Twitter ⌨️Github ▶️YouTube


Ümit Duran
Softtech’de Mobile Developer olarak çalışan Ümit Duran, Medium hesabında her hafta Flutter’ın farklı bir konusuna değinerek oldukça yararlı içerikler paylaşıyor.

⭐Twitter ????Blog yazıları ⌨️Github


Veli Bacık
BilgeAdam, KoçSistem gibi şirketlerde çalışmış olan Veli Bacık, kariyerine IBTECH’de Mobil Uygulama Geliştirici olarak devam ediyor. Oldukça aktif olarak blog yazıları ve YouTube videoları yayınlayarak Flutter konusuna farklı bir bakış açısı kazandırmayı hedefliyor.
⭐Twitter ????Blog yazıları
▶️YouTube ⌨️Github


Selman Kahya
San Francisco State University’de masterini tamamlayan ve Silikon vadisinde yaşayan Selman Kahya, şuan Uber şirketinde yazılım mühendisi olarak çalışıyor.
YouTube kanalını oldukça aktif tutarak kariyer gelişimi, Amerika’da yaşam ve iş hayatı konularına dair ilham alacağınız ve öğretici birçok video yayınlamaya devam ediyor.

⭐Twitter ???? Blog yazıları
▶️YouTube ⌨️Github