Dil Seçiniz
Telefon
WhatsApp

Kaliteli Hizmet, Güvenilir Ödeme ve Hızlı Teslimat Güvencesi..

İLETİŞİM

Facebook, Gerçek Zamanlı Haber Uygulamasına mı Geçiyor?

Facebook, Gerçek Zamanlı Haber Uygulamasına mı Geçiyor?

Popüler sosyal medya aracı Facebook, bir bir yeniliklere imza atmayı sürdürüyor. Bunlardan en sonuncusu, uzun bir süredir konuşulan ‘gerçek zamanlı haber’ projesi. Kullanıcılara, doğrulanmış çeşitli haber kaynaklarından gerçek zamanlı bildirimler gönderme esasına dayanan bu çalışma, şimdilik yayınlanmadı ancak test aşamasında olduğu paylaşıldı.

 

Facebook’un bu çalışmasının Notify ismiyle çıkabileceği teknoloji kulislerinde konuşulanlar arasında. Notify ile, takip edilen haber servislerinin güncellemeleri gerçek zamanı olarak kullanıcıya gelebilecek. Haber servislerinin anlık olarak bildirimler ile güncelleme paylaşması yeni bir gelişme değil, ancak haber sitelerinin, ajansların uygulamalarını kullanan insan sayısının oldukça az olduğunu tahmin etmek zor değil… Haber sitelerinin, ajansların ve diğer güncel bilgi aktaran kaynakların hem mobil siteleri, hem de uygulamaları üzerinden haber alan kişilerin tüm güncellemeleri almadığı, birçok gelişmeden habersiz kaldığı düşünülerek geliştirilmiş haber uygulaması, bu açığı kapatmayı amaçlıyor.

 

Facebook, gerçek zamanlı haber paylaşımı alanında bu uygulaması ile, belli ki ciddi potansiyeli olan kullanıcı sayısına oldukça güveniyor. Notify, Facebook ile entegre bir servis olarak, Facebook Messenger gibi ayrı bir uygulama şeklinde mağazalardan indirilebilir. Haber alanında gelen bu yenilikle, Facebook’un dijital dünyada bir cephe daha açtığını söyleyebiliriz!

 

Twitter’ın geçtiğimiz hafta açıklanan projesine yanıt mı?
Twitter, geçtiğimiz hafta moments servisini duyurmuştu. Esasında moments da benzeri bir haber servisi ve doğrulanmış haber kaynaklarından anında haber aktarım, bildirim iletme esasına dayanıyor. Facebook’un da benzer bir servisle, haber konusunda artık Google News, Twitter Moments ve diğer haber uygulamalarına bir rakip çıkaracağı kesin gibi, bakalım kazanan kim olacak?