Dil Seçiniz
Telefon
WhatsApp

Kaliteli Hizmet, Güvenilir Ödeme ve Hızlı Teslimat Güvencesi..

İLETİŞİM

En Popüler Facebook Teknolojisi Olan React’ı Öğrenirken Hangi Yazılımcılar Takip Edilmeli?

En Popüler Facebook Teknolojisi Olan React’ı Öğrenirken Hangi Yazılımcılar Takip Edilmeli?

React, etkileşimli kullanıcı arayüzleri ve UI bileşenleri oluşturmak için kullanılan, en popüler JavaScript kütüphanesidir.
React, Facebook, bireysel geliştiriciler ve şirketler tarafından varlığı sürdürülmektedir.

Özellikle single page application geliştirmek için kullanılan React, web ve mobil uygulama platformlarında görünüm katmanını işlemek için kullanılır.

React öğrenme aşamasında, güncel konu başlıklarını takip etmek ve yeni bilgiler edinmek için sosyal medya platformlarından deneyimlerini paylaşan yazılımcıları takip etmek size çok yararlı olacaktır.
React hakkında deneyimlerini dinleyebileceğiniz, faydalı içerikler ürettiğine inandığımız yazılımcıları sizin için araştırdık.

Mobil uygulama geliştirme teknolojileri arasında en popüler kullanılan ve syntax yapısı React ile oldukça benzer olan React Native ile ilgili deneyimlerini paylaşan kıdemli yazılımcıların içeriklerine göz atabilirsiniz.

Adem İlter
Birçok şirkette Frontend Developer olarak çalışmış olan Adem İlter, kariyer hayatına Superpeer’de Product Design Manager olarak devam ediyor.

YouTube kanalında oldukça aktif şekilde React, Vue, CSS ve no-code platformlardan bahsederek yazılım dünyasına farklı bir bakış açısı getiriyor.

⭐Twitter ▶️YouTube ⌨️Github


Barış Ceviz
Trendyol’da Software Developer olarak çalışan Barış Ceviz, yeni çıkan teknolojilere oldukça ilgili bir geliştiricidir.
Aynı zamanda Microsoft Student Partner olarak bu alanda yaptığı konuşmalarını YouTube kanalı üzerinden paylaşıyor.
⭐Twitter ????Blog yazıları
▶️YouTube ⌨️Github


Mustafa Murat Coşkun
ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği alanında Veri Madenciliği ve Makine Öğrenmesi master çalışmalarımı sürdürmekte olan Mustafa Murat Coşkun; yazılım konusundaki Türkçe kaynak eksikliği ihtiyacını çözmek adına, bilgi ve tecrübelerimi anlatmak için YouTube “Yazılım Bilimi” kanalında programlama ve yazılım eğitimleri vermeye devam ediyor.
Ayrıca, IEEE Computer Society kapsamında Dokuz Eylül Üniversitesinde ve ODTÜ’de Python eğitmenliği görevlerini üstleniyor.

⭐Twitter ▶️YouTube


Oğuz Kılıç
eBay’da Frontend Architect olarak çalışan Oğuz Kılıç, aynı zamanda Frontend İstanbul topluluğunun kurucularından olup çeşitli etkinliklerde konuşmacı olarak frontend dünyasına dair çok değerli bilgiler aktarıyor.

Frontend odaklı “Null Podcast” serisinde, Özer Yılmaztekin ile Frontend dünyasını aydınlatıcı podcastler yayınlıyorlar.

⭐Twitter ???? Blog yazıları ⌨️Github


Üstün Özgür
Braid Health‘da Senior Software Developer olarak çalışan Üstün Özgür, 10 yıldan fazla deneyime sahip tam donanımlı bir yazılım mühendisidir.
JavaScript, React ve Python üzerine yoğunlaşarak birçok farklı alanda geliştirmeler yapıyor.

Aynı zamanda React, Django, fonksiyonel programlama ve Clojure gibi teknolojiler üzerine birçok konferans ve buluşmalarda yer almıştır.

⭐Twitter ????Blog yazıları ⌨️Github


Oguzhan Aslan
Büyük şirketler, dijital ajanslar, e-ticaret şirketi ve kurumsal banka için web geliştirici olarak 7+ yıldır aktif olarak yazılım projelerinde çalışan Oğuzhan Aslan, şu an Hepsiburada.com’da Yazılım Mühendisi olarak çalışıyor.

Aktif olarak JavaScript ES6, Node.JS gibi yeni teknolojilerle ilgilenmesinin yanı sıra müzik yapımcısıdır.
Github hesabına bakarken arka planda yaptığı müzikleri de dinlemenizi tavsiye ederiz.

⭐Twitter ????Blog yazıları
⌨️Github ????Spotify


TalentGrid'de kapalı profilini oluştur, belirlediğin kriterlere göre pozisyonlardan haberdar ol.
Yazılımcı Profilini Oluştur
Bilal Çınarlı
Sürdürülebilir ve ölçeklenebilir frontend geliştirme konusunda geliştirmeler yapan Bilal Çınarlı; Sass, PHP, Misto ve UX Rocket gibi açık kaynaklı projeler geliştiriyor.

JavaScript, React.js, Redux, ES6, Backbone.js, jQuery, PHP, MySQL alanlarında çalışmalarına devam ediyor.

⭐Twitter ????Blog yazıları ⌨️Github

Sercan Eraslan
Trendyol’da Tech Lead olarak çalışan Sercan Eraslan; HTML, CSS, React, React Native gibi güncel teknolojilerle ilgileniyor.

Oldukça faydalı olan blog yazıları ve kitapları sayesinde React.js dünyasını daha iyi kavrama imkanı bulabilirsiniz.

⭐Twitter ????Blog yazıları ⌨️Github ????Medium

 

Mehmet Yurtar
Lisans eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik bölümünde tamamlayan Mehmet Yurtar, Türkiye’de farklı şirketlerde çalıştıktan sonra bir süre San Francisco’da erken aşama girişimlere Front-end developer olarak danışmanlık vermiştir. Şu an Cimri.com‘da Senior Front-end Developer olarak çalışıyor.

Ayrıca Kodluyoruz’un React.js eğitmenlerinden olup React alanında da çok değerli kaynaklar üretiyor.
Frontend Development(React ağırlıklı) ile ilgili blog postları, videolar, kütüphane ve araçların paylaşıldığı haftalık bülten yayınlamaya devam ediyor.