Dil Seçiniz
Telefon
WhatsApp

Kaliteli Hizmet, Güvenilir Ödeme ve Hızlı Teslimat Güvencesi..

İLETİŞİM

En Etkili SEO Teknikleri

En Etkili SEO Teknikleri

Google için en önemli olan şey kullanıcılarına en doğru sonucu mümkün olan en kısa sürede vermektir. Teknoloji ile birlikte Google’da kendini geliştirmektedir. Örnek vermek gerekirse yıllar 2015’i gösterirken bir yapay zeka algoritmasını gördük. Google’ın gözünde iyi bir yere gelmek için site hızı, kaliteli içerik, mobil uyumluluk ve ziyaret odaklı çalışmalar yapılmalıdır. Günümüzde sosyal medyanın önemini düşünecek olursak bu alanda da çalışmalar yapılmalıdır. Biz de bu yazımızda siz değerli kullanıcılarımıza en etkili seo teknikleri hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Kullanıcılara Odaklanın
Eskiden Pagerank algoritmasına sahip olan Google’da linkleme işlemi fazlasıyla önemli bir durumdu. Google linkin nereden geldiğine bakmazdı. Sadece ne kadar link aldığınızla ilgilenirdi. Tabii ki günümüzde bu durum değişti linkleme yapısı yerini kullanıcı deneyimine bıraktı. Ziyaretçilerin olası davranışlarını düşünerek bir plan oluşturmalısınız. Bir konu ile ilgili olabilecek soruları belirleyip sitenize gelen kullanıcılar daha soruyu sormadan cevaplar ile karşılaşmalıdır. Arama motorlarının gözünde iyi bir yer edinmek ve edindiğiniz yerde kalıcı olmak istiyorsanız kullanıcı deneyimine önem vermelisiniz. Linkleme tamamen bitti mi diye merak ediyorsanız cevap tabii ki hayır. Kaliteli linklemenin öneminin arttığından bahsedebiliriz.

Doğal Link İnşaası Kurun
Doğru SEO teknikleri
En Etkili SEO Teknikleri
Site dışı seo denince aklımıza direkt olarak linkleme gelmektedir. Bu süreçte alakasız sitelerden link almayın ve sizi spama düşürecek linklerden kesinlikle uzak durun. Uzun kuyruklu kelimeler tercih edin ve anahtar kelimelere fazla oranla yüklenmeyin. Sitenize gelen spam linkleri Google bağlantıları ve reddetme aracılığıyla kolaylıkla reddedebilirsiniz. Trust flow, URL ve domain puanlarınızı düzenli olarak kontrol edin ve yüksek olduğuna emin olun.

Mobil Uyumlu Site Yapın
Günümüz dünyasında akıllı cep telefonu kullanmayan neredeyse kimse bulunmamaktadır. Bu yüzden sitelerin mobil uyumlu olması çok önemlidir. Mobil cihazların diğer teknolojik aletleri geride bıraktığı bu günlerde sitenizi kesinlikle mobil cihazlara uyumlu hale getirmeniz gerekmektedir.

Yerel Aramalara Önem Verin
Mobil cihazların kullanımının çoğalması sonucu yerel arama sonuçları adeta tavan yaptı. Belirli arama sonuçlarında bölgeden bölgeye farklılık olduğu gözlenmektedir. Sonuç böyle olunca seo söz konusu olduğunda yerel aramalara kesinlikle önem verilmeli ve dikkat edilmelidir. Her geçen gün birçok sektörün yerel arama içine girmesi nedeniyle yerel aramaların önemi gitgide artmaktadır.

Semantik SEO nedir öğrenmek için: Semantik SEO Nedir? Semantik SEO Tekniği

Site İçi Optimizasyon
SEO taktikleri
En İyi SEO Teknikleri
Seo teknikleri deyince hepimizin aklına site içi optimizasyon gelmektedir. Site için optimizasyon, seo açısından oldukça büyük bir öneme sahiptir. Web sitenizdeki eksikleri vakit kaybetmeden belirleyerek bu eksikleri mümkün olan en kısa sürede ortadan kaldırın. Arama sonuçlarında büyük bir etkisi olan gelişen yapay zeka ile birlikte kodlamanın önemi de her geçen gün artmaktadır.

Yaratıcı ve Özgün İçerik
Web sitenizde yayınladığınız içerikler yaratıcı ve özgün olmalıdır. Başka bir deyişle sitenize gelen kişinin ilgisini çeken ve aynı zamanda ihtiyacı olan bilgiyi ona veren içerikler hazırlamalısınız. Sitenizi ziyaret eden herkes gerçek ve kaliteli bilgiden haberdar olmak ister. Siz de bu doğrultuda içerikler hazırlamalı ve ziyaretçilerinize büyük bir özenle sunmalısınız.

Sosyal Medya’nın Önemi
Günümüz dünyasında neredeyse herkesin bir sosyal medya hesabı bulunmaktadır. Bu durum Google’ın gözünden kaçmıyor ve Google’da sosyal medyaya önem veriyor. Sosyal medyayı aktif bir şekilde kullanmak sizin için çok önemlidir. Eğer imkanınız varsa sosyal medya uzmanlarından veya sosyal medya ajanslarından yardım alabilirsiniz. Sosyal medya vasıtası ile birçok kişiye ulaşabilir ve onların sitenizi ziyaret etmesini sağlayabilirsiniz.