Dil Seçiniz
Telefon
WhatsApp

Kaliteli Hizmet, Güvenilir Ödeme ve Hızlı Teslimat Güvencesi..

İLETİŞİM

E-ticaret Siteleri İçin Satışları Artıracak 5 E-mail Pazarlama Yöntemi

E-ticaret Siteleri İçin Satışları Artıracak 5 E-mail Pazarlama Yöntemi

Çoğu pazarlamacısı, e-mail pazarlamaya yatırım yapar. E-mail listesini genişletir, iyi optimize edilmiş e-posta kampanyaları hazırlar ve kişiselleştirilmiş mesajlarla ziyaretçilerin ilgisini çeker. Ancak e-mail pazarlamayı belirli bir stratejiye uygun olarak gerçekleştirmezseniz, yeteri kadar etkili olmaz.

Neden mi?

Doğru e-posta’yı yanlış zamanda gönderirseniz, e-posta kampanyanız ne kadar etkili olursa olsun, insanlar markanıza abone olmaktan. vazgeçecektir. Fakat doğru zamanda doğru e-posta’yı doğru potansiyel müşterilere gönderirseniz, sadece müşterileriniz olmakla kalmayacak, ayrıca sadık müşteriler haline döneceklerdir.

Bu yüzden bugün, doğru hedef kitle oluşturmanıza yardımcı olacak ve satışlarınızı artıracak bazı e-mail pazarlama yöntemlerini sizinle paylaşacağız.

Haydi başlayalım!

1. Hoş Geldiniz E-posta’sı Gönderin
İyi bir ilk izlenim bırakmak için tek şansınız var. Bu yüzden yeni abonelerinize, ”Hoş Geldiniz E-posta’sı” göndermeniz gerekir.

E-posta başına diğer tüm promosyon postalarından 3 kat daha fazla işlem ve gelir sağlayan ”Hoş Geldiniz E-posta” sı, en etkili satış artırma yöntemlerinden biridir.

”Hoş Geldiniz E-posta’sı” sını daha cazip hale getirmek için yeni abonelerinize bir indirim kodu sunarak onları ödüllendirebilirsiniz.

”Hoş Geldiniz E-posta’sı” ile ilgili dikkate alınması gerekenler aşağıdaki şekildedir:

Özgünlüğü hedefleyin
Kitlenizin gelen kutusundaki gürültüyü aşmak istiyorsanız, orijinal olmanız gerekir. Bu, abonelerin beklemediği bir şey yapmak anlamına gelir. Onlara bir indirim teklifi sunabilir ve onların dilini konuşabilirsiniz.

Abonelerinizin işini kolaylaştırın
Geniş bir ürün yelpazeniz varsa, satın alma işleminin önündeki engelleri kaldırın. İster ürün kategorisine göre isterse başka bir şey olsun, yeni abonelerin aradıkları şeye göz atmalarını kolaylaştırın.

2. Düzenli Olarak E-posta Gönderin
Düzenli Olarak E-posta Gönderin
Tüketicilerin %80’inden fazlasının kişisel e-posta’larını günde en az bir kez kontrol ettiğini biliyor muydunuz? Bu birey grubunun büyük bir kısmı, gelen kutularına daha da düzenli olarak giriyor ve insanların %11’i e-posta’larını günde 15 defadan fazla kontrol ediyor.

Bu, tüketilen çok fazla bilgi olduğu ya da gönderilen e-posta’ların göz ardı edildiği anlamına gelir. Böyle bir durumda veritabanınıza ayda yalnızca bir e-posta gönderirseniz, bu e-posta ne kadar akılda kalıcı olur ve açılma şansı nedir?

Birçok e-ticaret mağazası, “spam” veya çok agresif görünmekten endişelendiği için abonelerine yeterince e-posta göndermez. Fakat, akılda kalmakla “spam” arasında çok ince bir çizgi var. Çoğu rakibiniz sizden çok daha fazla e-posta gönderiyor olabilir.

Burada önemli olan nokta, promosyonlar ve faydalı içerik arasında doğru dengeyi sağlamaktır. Bir e-posta kampanyasıyla her zaman bir şeyler satmanız gerekmez.

3. İndirim E-posta’ları Gönderin
İndirim, etkili bir e-ticaret pazarlama stratejisidir. VWO tarafından yapılan bir araştırmaya göre, Y kuşağından alışveriş yapanların %72’si indirim yoluyla yeniden hedeflemeye açık.

Üstelik, alışveriş yapanların %54’ü, tekrar indirimli bir fiyata sunulursa terk edilmiş ürünleri satın alma eğiliminde.

İndirim etkili olsa da, bir denge kurmanız gerekir.

Asıl önemli nokta, sadece kampanyalarınızla ilgilenen abonelere indirim sunmaktır.

4. Özel Günlere Özel E-posta Kampanyaları Gönderin
Yıl boyunca Sevgililer Günü veya Anneler Günü gibi özel günler, hedefli tekliflerle abonelerinize e-posta kampanyaları göndermek için harika bir bahanedir. Özel günlere dayalı kampanyalar trend haline gelmiştir ve insanları e-posta’ları açmaya, tıklamaya ve çoğu zaman bir satın alma işlemi yapmaya ikna eder.

5. Alışveriş Sepetini Terk Etme E-postası Gönderin
Baymard Institute’nin yakın tarihli bir raporuna göre, tüm e-ticaret ziyaretçilerinin %69’u alışveriş sepetlerini terk ediyor ve ziyaretçilerin %61’i kargo maliyetlerini bir numaralı neden olarak gösteriyor. Bu yüzden alışveriş sepetini terk eden insanlara indirim ve ücretsiz kargo teklifi sunabilirsiniz.

E-ticaret siteniz e-posta pazarlamasını tam olarak kullanıyor mu? Bazı satış fırsatlarını masada bıraktığınızı düşünüyorsanız, bu yazıdaki ipuçlarını uygulamayı düşünün:

E-posta iletişiminizle tutarlı olun, akılda kalmakla çok fazla e-posta göndermek arasında bir denge kurun.
Kitlenizin dikkatini çekmek için yıl boyunca popüler özel günlerden en iyi şekilde yararlanın.
Müşterilerinizin harekete geçmesi ve bir aciliyet duygusu yaratmak için ürün lansmanlarından ve süresi dolan kuponlardan yararlanın.
Otomasyonla zamandan tasarruf edin ve kişiselleştirme ile katılımınızı artırın.
En iyi performans için kampanyalarınızı test edin, analiz edin ve optimize edin.