Dil Seçiniz
Telefon
WhatsApp

Kaliteli Hizmet, Güvenilir Ödeme ve Hızlı Teslimat Güvencesi..

İLETİŞİM

Description Nedir?

Description Nedir?

Sayfalarının içerisine yerleştirilen bir HTML meta etiketidir.08 Kasım 2019İlk olarak SEO ; web sitenizi arama motoru sonuç sayfasıyla alakalı arama motoru optimizasyonu anlamına gelen bir kelimedir. Başka bir deyişle SEO , web sitenizin tasarımında ve sitenizi bir arama motoruna daha çekici hale getiren içeriğin belirli değişiklikler yapmasını içerir. Sıralamanızı etkileyen tüm farklı faktörlere gelince arama motorları kullanıcıları için en iyisi hizmeti sunmak ister. Bu yalnıza yüksek kalitede değil , aynı zamanda arayanın aradığı şeyle de alakalı sonuçlar sunmak anlamına gelir. Site açıklaması, sitenize SEO amaçları için eklenmiştir.
HTML sayfalarının içerisine yerleştirilen bir HTML meta etiketidir. Bu etiket içerisine sayfanın ne hakkında olduğuyla ilgili açıklamaya yer verilir ve yaygın olarak bu açıklamalar arama motorlarının sonuç sayfaları içerisinde kullanılır. Description'lar bir zamanlar arama sonuçları açısından oldukça önemli faktörlerden biri olarak kabul edilirdi.
Site açıklaması , sitenizle ilgili bilgilerdir ve insanları sitenizi ziyaret etmeye teşvik eder. Bu etiket içerisine sayfanın ne hakkında olduğuyla ilgili açıklamaya yer verilir ve yaygın olarak bu açıklamalar arama motorlarının sonuç sayfaları içerisinde kullanılır. Sitenizin açıklaması bir ila üç cümle uzunluğunda olmalıdır. 155 karakterin altında olacak ve bu büyük arama motorlarında tam olarak görüntülenecek güvenli bir sınırı olacaktır. En iyi önerimiz 147 karakterdir.
Description'u sizin için yapabilecek pek çok program günceldir. Ancak aynı zamanda yanıbaşımızda ki her gün kullandığımız tarayıcımız Google'da da bulunur. Sadece ‘site:’ yazıp ardından alan adınızı girince tüm sayfalarınızın başlık ve açıklama etiketlerinin tam listesini alacaksınız.Açıklama etiketi Google'daki sıralamanızı etiketlemez. Ama arama motoru sonuç sayfalarındaki bu ilginç kullanıcı davranışı çalışmasının gösterdiği gibi insanların sayfanıza tıklamaları çok önemlidir. Mükemmel açıklama etiketi için verilen bu 12 ipucu , sayfalarınıza daha fazla ziyaretçi kazanmanızı sağlayacaktır. Google, web sitenizdeki birden fazla sayfa için aynı olan başlık etiketlerini veya açıklama etiketlerini beğenmez. Neden olduğu açıktır: Google, bir sayfanın benzersiz içeriğe sahip olup olmadığını bulmak için başlık ve açıklama etiketlerini kullanır.Yapmanız gereken ilk şey, web sitenizdeki her sayfanın benzersiz bir başlık ve açıklama etiketi içerdiğinden emin olmaktır.

Meta açıklamaları, doğrudan arama motoru sıralamalarıyla ilgili olmasa da, arama motoru sonuç sayfalarındaki tıklama oranlarını iyileştirmede çok önemli bir rol oynar. Arama sorguları ile ilgili meta açıklamaları daha uygun hale getirerek, web yöneticileri organik arama sıralamalarında dolaylı bir artış elde etmeye durmaktadır.

Anahtar Kelime Kullanımından Kaçının.
Sayfanız için belirlediğiniz anahtar kelimeyi açıklamanızda geçirmeyi, SEO uyumlu title yazarken ihmal etmediğiniz gibi description yazarken de ihmal etmemelisiniz. Arama yapan kullanıcı, description içerisinde arattığı anahtar kelimeyi kalın olarak görecektir.
Spam Gibi Gözüken Descriptionlardan Kaçının.
Description’larınızı yazarken okuyucuların işine yaracak bilgiler yazmayı deneyin. Arama motorları için değil, insanlar için açıklama yazın. Anahtar kelime yoğunluğu çok fazla olan description’lar spam olarak algılanabilir.
Sayfanızın Reklamı Olarak Düşünün.
Olabildiğince ilgi çekici ve yaratıcı açıklamalar yazarken mutlaka içeriğiniz ile ilgili bir açıklama yazdığınızdan emin olun.
Özgün Meta Description Yazın.
Her sayfa için özgün description yazmalısınız. Bir çok sayfada aynı description’ı kullanmak, Google tarafından kopya içerik olarak değerlendirilecektir.