Dil Seçiniz
Telefon
WhatsApp

Kaliteli Hizmet, Güvenilir Ödeme ve Hızlı Teslimat Güvencesi..

İLETİŞİM

Başarılı iOS Uygulamaları Geliştirmek İsteyenlerin Mutlaka Takip Etmesi Gereken Yazılımcılar

Başarılı iOS Uygulamaları Geliştirmek İsteyenlerin Mutlaka Takip Etmesi Gereken Yazılımcılar

iOS, bilinen tanımıyla MAC OS, Apple firmasının üretmiş olduğu donanımlar üzerinde çalışan mobil işletim sistemine verilen genel isimdir. Objective-C ve Swift ise Apple tarafından üretilmiş Apple TV, Apple Watch, Mac uygulamaları geliştirmek için kullanılan güçlü ve kullanıcı dostu programlama dilleridir.

iOS programlama dillerini öğrenme aşamasında, güncel konu başlıklarını takip etmek, yeni bilgiler edinmek ve sektördeki başarılı kişilerin tecrübelerini dinlemek size çok faydalı olacaktır.

Swift ve Objective-C hakkında deneyimlerini dinleyebileceğiniz, faydalı içerikler ürettiğine inandığımız yazılımcıları sizin için araştırdık.????️

Şule Turp
Yaklaşık 3 yıldır iOS uygulama geliştirme deneyimine sahip olan Şule Turp; Turkcell, Protel gibi değerli şirketlerde çalışma deneyimi edinerek kariyer hayatına şu an Trendyol’da devam ediyor.
Aynı zamanda NSIstanbul’da hem organizatör hem katılımcı olarak iOS geliştiricilerine yönelik etkinlikler organize ediyor.

⭐Twitter ????Blog yazıları ⌨️Github


Seyfeddin Başsaraç
Son 9 yıldır Apple cihazları için ürünler yapmak için çalışan ve şu anda AITayer Group’da iOS Developer olarak çalışan Seyfeddin Başsaraç, tasarım anlayışına sahip bir yazılım geliştiricisidir.

Ayrıca NSIstanbul iOS Geliştirici Topluluğu & Kanvas Tasarım Topluluğu ekibinde çeşitli konularda etkinlik düzenliyor ve konuşmalar yapıyor. Yaptığı konuşmalara ve hazırladığı makalelere web sitesinden erişebilirsiniz.

⭐Twitter ????Blog yazıları
▶️ YouTube ????Website

Ahmet Yalcinkaya
Şu an Londra’da kurucusu olduğu şirkette çalışan Ahmet Yalçınkaya, iOS geliştirme alanına oldukça değerli katkılarda bulunmuştur.

NSIstanbul ve GDG İstanbul ekibinde etkinlikler düzenleyerek ve konferanslarda konuşmacı olarak deneyimlerini aktarmayı amaçlamıştır.

Ali Can Batur ile birlikte oluşturdukları “Swifthane” isimli podcast serisinde, iOS öğrenmeye yeni başlayacaklar için ilham alabilecekleri güzel bir Türkçe kaynak içeriği üretmeye devam ediyorlar.

⭐Twitter ????️Podcast ⌨️Github
????Blog yazıları ▶️ YouTube


Türker Bilge Güney
Türker Bilge, yazılım öğrenirken Türkçe kaynak eksikliğini giderebilmek adına Xcode ve Swift ile Mobil Uygulama geliştirme konusunda video ders serisi hazırlayarak Youtube üzerinden ücretsiz sunuyor.
Sıfırdan başlayıp Appstore üzerinden yayınlamaya kadar ayrıntılı şekilde hazırladığı ders serisi 12 farklı Bölümde yüzlerce video ile tüm konular adım adım anlatıyor.
⭐Twitter ▶️YouTube


TalentGrid'de kapalı profilini oluştur, belirlediğin kriterlere göre pozisyonlardan haberdar ol.
Yazılımcı Profilini Oluştur
Ali Can Batur
Doğuş Teknoloji, Sahibinden.com, Vakıfbank gibi şirketlerde Senior iOS Developer olarak çalıştıktan sonra kariyer hayatına Stealth Startup’ta devam ediyor.

Ahmet Yalçınkaya ile birlikte oluşturdukları “Swifthane” isimli podcast serisinde, iOS öğrenmeye yeni başlayacaklar için ilham alabilecekleri güzel bir Türkçe kaynak içeriği üretmeye devam ediyorlar.

⭐Twitter ????️Podcast ⌨️Github
????Blog yazıları ▶️ YouTube


Özgür Şahin
ICEBERG Teknoloji’de CTO ve iOS Developer olarak çalışan Özgür Şahin, Derin Öğrenme becerilerine sahip bir iOS Developer’dır.

Markette yaklaşık 7 uygulama yayınlayarak görüntü işleme tarafında da aktif olarak uygulamalar geliştiriyor.

Özgür Şahin, aynı zamanda Swift Türkiye ekibinin kurucularındandır.

⭐Twitter ????Blog yazıları ⌨️Github


Celil Bozkurt
2007’den beri HTML, CSS, PHP, Linux, Swift ve Objective-C dillerini kullanarak yazılım geliştiren Celil Bozkurt; iOS uygulamaları geliştirmeye ve markete gönderdiği uygulamalar için pazarlama stratejileri oluşturmaya devam ediyor.

2016 yılının sonlarına doğru ASO (App Store Optimizasyonu) üzerinde çalışmaya başlayarak blog yazıları yazmış ve çeşitli etkinliklerde ASO hakkında değerli şeyler paylaşmıştır.

Mobil dünyanın derinlerine inen Mobile Growth Istanbul ekibinin organizatörlerinden olup girişimcisözlüğü adlı podcast yayınının kurucusudur.

⭐Twitter ▶️YouTube
⌨️Github ????️Podcast


Ilter Cengiz
Yeni teknolojilerden kendini geri çekmeyen bir yazılım geliştiricisi olarak Careem’de iOS Developer olarak çalışıyor.

Objective Tidbits’de ve Medium hesabında iOS üzerine blog yazılarını paylaşıyor.

 

⭐Twitter ????Blog yazıları
⌨️Github

Gokhan Topcu
Commencis’de Software Development Team Leader olarak çalışan Gökhan Topçu, birçok etkinlikte konuşmacı olarak yer almasının yanı sıra blog yazılarında da oldukça değerli içerikler paylaşıyor.

⭐Twitter ????Blog yazıları
⌨️Github


Candost Dağdeviren
Jimdo’da Senior Software Developer olarak çalışan Candost Dağdeviren, birçok etkinlikte konuşmacı olarak yer almasının yanı sıra Medium hesabını ve LinkedIn hesabını oldukça aktif tutarak düzenli içerikler paylaşıyor.

⭐Twitter ????Blog yazıları

▶️YouTube ⌨️Github


Barış Uyar
Turkcell’de iOS Developer olarak çalışan Barış Uyar, güncel olarak paylaştığı blog yazılarıyla iOS dünyasına oldukça değerli katkılarda bulunuyor.

SwiftUI öğrenimi sürecinde gerçekleştirmiş olduğu güncel çalışmaları Github adresinden inceleyebilir, kendi projeleriniz için ilham alabilirsiniz.