Dil Seçiniz
Telefon
WhatsApp

Kaliteli Hizmet, Güvenilir Ödeme ve Hızlı Teslimat Güvencesi..

İLETİŞİM

AngularJS nedir? Her Yönüyle Angular Öğrenmek için Temel Kaynaklar

AngularJS nedir? Her Yönüyle Angular Öğrenmek için Temel Kaynaklar

“Angular JS nedir, nerelerde kullanılır, kod syntaxı nasıldır?” gibi soruların yanıtlarını Angular JS öğrenmeye başlamadan önce biliyor olmalısınız.

Google çalışanı Misko Hevery tarafından 2008 yılında kişisel bir framework çalışması olarak başlatılan Angular JS, 2010 yılında MVC prensiplerine bağlı olarak yayınlanmıştır.

Angular JS öğrenme sürecinizi verimli hale getirmek istiyorsanız kendinize yol haritası oluşturmalısınız. Codevolution tarafından yayınlanan Angular Developerlar için Yol Haritası videosunu izleyerek kendinize rehber oluşturabilirsiniz.

Angular JS’i en doğru kaynaklardan öğrenebileceğiniz temel kaynaklar, podcastler ve youtube kanalları listesi hazırladık. ????

Angular JS Nedir?
Angular JS, dinamik ve etkileşimli web uygulamaları oluşturmak için kullanılan açık kaynaklı bir frameworktür.

Angular JS nin popüler olmasının sebebi, HTML’i şablon dili olarak kullanmanıza izin vermesidir. AngularJS sayesinde web sayfanızın farklı öğelerini değiştirmenize izin vererek HTML kullanma yeteneğinizi artırır.

AngularJS nin popülaritesinin bir başka nedeni, geliştiricilerine daha yüksek bir soyutlama sunarak tarayıcınıza yeni bir sözdizimi öğretmesidir.

Modüler bir yapıya sahip olması sayesinde uygulamanızı parçalara bölebilirsiniz, bu durum da tekrar kullanılabilirlik konusunda oldukça başarılıdır.

Angular’ı diğer SPA uygulamalarında ayıran özellik ise ihtiyacınız olan bütün paketlerin Angular içinde yer almasıdır.

Angular JS ile Neler Yapılabilir?
Kompleks bir uygulama geliştireceksiniz, Angular’ın paketler halinde gelmesi ve MVC yapısını kullanması sayesinde projenizi yönetmeniz oldukça kolay olacaktır.
Geliştirdiğiniz uygulamayı hızlı bir biçimde web, mobil ve dekstop üzerinde çalıştırmak istiyorsanız bu konuda sizi oldukça destekliyor.

Angular JS ile geliştirilmiş en popüler uygulamalardan başlıcaları şu şekilde; Google Adwords, Paypal, DoubleClick, Emirates, Google Express, Google Cloud, Google Store, Google Home.


En İyi Angular JS IDE’leri Nelerdir?
IDE’ler, geliştiricilerin çalışmasını kolaylaştırmak amacıyla oluşturulmuş kod yazmak ve kod düzenlemek için kullanılan bir araçtır.

Angular JS, açık kaynak kültüründe olduğu gibi bir çok araç ve geliştirme ortamı sunmaktadır.
Angular JS geliştirirken kullanabileceğiniz en iyi IDE’ler: Angular IDE, Sublime Text, Visual Studio Code, Atom, WebStorm olarak sıralanabilir.

 

Angular JS Öğrenmek için Temel Kaynaklar
Angular Start
Bu resmi kılavuz, Angular ekibinden ve Google’dan, Angular’ı temelden kullanmaya başlamanıza yardımcı olmak için oluşturulmuştur.

İster yeni başlayan ister deneyimli bir geliştirici olun, bu kılavuz genel olarak en iyi kaynaklar arasındadır.

 

angular js nedir
Angular on Dev.to
Dev.to, web geliştiricileriyle her şeyi tartışabileceğiniz bir ortam geliştirmiştir.
Angular dahil web geliştirmeyle ilgili birçok teknolojiyi kapsar.
Bu topluluk aktif olarak her gün web geliştirme ile ilgili yeni yazılar yayınlıyor.


Angular JS Nedir
A Better Way to Learn Angular by Thinkster
Thinkster, benzersiz bir Angular öğrenme yöntemi sunuyor .
Angular ile ilgili tüm konuları 12 farklı bölüme ayırarak her bölümde, kısa bir konu açıklaması ve faydalı kaynaklar bulabilirsiniz.

better way learn angular
Build Your First Angular App by Scrimba
Angular’ı öğrenmek için size temel bilgilerden derinlemesine kadar öğretmeyi hedefleyen 33 video kaydı koleksiyonu bulunuyor.

Bu öğreticide olan en iyi şey, her video kaydının sonunda sizin de kod yazabileceğiniz etkileşimli bir IDE ile birleştirilmesidir.

scrimb angular course
Angular on FreeCodeCamp
FreeCodeCamp.org, kar amacı gütmeyen topluluk odaklı bir kuruluştur ve geliştiricilerin öğrenmesi için eğitimler veriyor.
Web geliştirme ve Angular da dahil olmak yazılım geliştirme konularında öğretici ve ipuçları sağlar.

Üstelik yüzlerce saatlik eğitimlerin sonunda sertifika sahibi olma imkanı bulabilirsiniz.