Dil Seçiniz
Telefon
WhatsApp

Kaliteli Hizmet, Güvenilir Ödeme ve Hızlı Teslimat Güvencesi..

İLETİŞİM

1 Videoda Detaylarıyla Python Öğren!

1 Videoda Detaylarıyla Python Öğren!

En öğretici Python YouTube kanalları sayesinde detaylarıyla tek videoda Python öğren!

Python öğrenmek için pek çok kaynak var, bunlardan biri de YouTube.
YouTube kanallarına alternatif olarak Coursera, Edx, Pluralsight gibi platformlarda yurtdışındaki üniversitelerin düzenlediği eğitimler bulunuyor. Seviyenize göre eğitimleri sınıflandırarak Python öğrenmeye başlayabilirsiniz.

Python nesne yönelimli, yorumsal, modüler ve etkileşimli, yüksek seviyeli bir dildir. Dünya çapında kullanılan Python; son yıllarda yapay zeka uygulamalarında, doğal dil işleme alanlarında ve veri görselleştirme gibi birçok farklı bilimsel alanda kullanılır duruma gelmiş durumda popülerliği korumaya devam ediyor.

Python öğrenirken kendinize yol haritası oluşturmak isterseniz “The Real Python Developer Roadmap” videosunu izleyebilir, becerilerinizi geliştirmeniz konusunda nasıl yol izlemeniz gerektiği konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz.

Python öğrenmek için, aralarından özenle seçtiğimiz en iyi YouTube kanalları listesine göz atabilirsiniz.

Real Python
15 yıldır yazılım dünyasında olan Dan Bader tarafından yayınlanan Python eğitimleri sayesinde kodlama becerilerinizi ve üretkenliğinizi ileri seviyeye taşıma imkanı bulabilirsiniz. Ayrıca ücretsiz Python makale ve podcastlerine de göz atabilirsiniz.

Twitter ???? @realpython


Programming In Python
Python GUI programları, temel konsol programları, Python web ve Selenium gibi farklı kategorilerde kod egzersizleri örnekleri sayesinde Python ile projeler geliştirmeye başlayabilirsiniz. Bu kanal sayesinde tek videoda Python öğren ebilirsin!

Twitter ???? @python_pip


Get Set Python
Python’ı eğlenerek öğrenmek ve öğrenirken elinizi kirletmek istiyorsanız bu kanal tam size göre!
Yaptığı örnekleri Github hesabında paylaşmaktan çekinmeyen Get Set Python’a göz atabilirsiniz.

Twitter ???? @GetPython


TokyoEdTech
TokyoEdTech, kodlamaya yeni başlayanlar için eğlenceli ve eğitici içerikler hazırlayarak Python’ı eğlenerek öğretmeyi hedefliyor.
Python kullanarak basit metin tabanlı ve 2D oyunlar oluşturmanın yanı sıra Java programlama dilinin temellerini de öğrenebilirsiniz.

Twitter ????@tokyoedtech


Python Bytes
Python Bytes; tamamen Python programlama dili, GUI’ler ve web çerçeve uygulamaları oluşturma üzerine videolar yayınlar.

Twitter ????@fandangleprod


TalentGrid'de kapalı profilini oluştur, belirlediğin kriterlere göre pozisyonlardan haberdar ol.
Yazılımcı Profilini Oluştur
Joe James
Cisco’da yazılım mühendisi olarak çalışan Joe James, doğrudan Silikon Vadisi’nden getirilen matematik ve bilgisayar bilimlerinin temellerini öğretmeyi hedefliyor.

Twitter ????@joejamesusa


Telusko
Python oynatma listesi, sizi temel bilgilerden gelişmiş seviyeye götürecek 100’den fazla videoya sahiptir. Python öğreniminizi ilerletmek için Django ve Flask teknolojileri hakkında da bilgi edinebilirsiniz.

Website???? teluskolearnings


Corey Schafer

Bu kanal, yazılım geliştiricileri ve programcıları için eğitim materyali oluşturmaya odaklanmıştır. Materyal Python, Git, SQL, JavaScript ve diğer önemli teknolojiler hakkında dersler içerir.
En başından itibaren Python eğitimi için eksiksiz bir oynatma listesine sahiptir. Kuruluş tarihi açısından eski bir kanal olabilir ancak tüm kavramlar net bir şekilde açıklanmıştır.

Twitter???? @CoreyMSchafer

 


Sentdex
Sentdex, Python’ı verimli bir şekilde öğrenmek için en iyi YouTube kanalları arasında.
Python 3’e ve önceki sürümü olan Python 2 sözdiziminin farklarına odaklanamanızı sağlar.
Temel bilgileri tamamladıysanız, bu kanaldan makine öğrenimi temellerine de göz atabilirsiniz.

Twitter???? @CoreyMSchafer


Mosh ile Programlama
Python, Makine Öğrenimi, Veri Bilimi ve Web Geliştirme alanlarında kendinizi geliştirmek istiyorsanız 1 videoda Python hakkında bilgi sahibi olabileceğiniz bu kanala göz atabilirsiniz.